Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

33 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XXXIII ZWYKŁA
17 listopada 2019 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
poniedziałek – błog. Karoliny Kózkówny,
środa – św. Rafała Kalinowskiego,
czwartek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny,
piątek – św. Cecylii,
sobota – św. Klemensa i św. Kolumbana.

2. We wtorek dzień saletyński. Różaniec saletyński o godz. 7.30, msza św. i procesja do figury Matki Bożej Saletyńskiej. Tym nabożeństwem wynagradzamy za opuszczone niedzielne Msze św., nieposzanowanie spoczynku niedzielnego i okropne przekleństwa i złorzeczenia.

3. W środę Krąg Biblijny o godz. 19.00 w salce parafialnej. Zapraszamy do niestrudzonego poznawania Pana Jezusa w Słowie Bożym.

4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji chrześcijan prześladowanych w piątki o godz. 17.40.

5. Próby do parafialnego koncertu kolęd. Zapraszamy chętnych do śpiewania kolęd w piątek o godz. 19.00 do salki parafialnej. Zapraszamy, by przygotować Panu Jezusowi piękne, rodzinne kolędowanie.

6. W przyszłą niedziele Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończy się rok kościelny. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi. Msza św. kończy się błogosławieństwem eucharystycznym.

7. Tegoroczne uroczystości ku czci Cudownego Medalika i przyjęcie do Apostolatu Maryjnego odbędą się, w sanktuarium Przemienienia Pańskiego, przy Rynku Bernardyńskim, w dniach 25 do 27 listopada br. (kościół przy szpitalu) Program Triduum Maryjnego będzie następujący: godz. 17,oo – adoracja Najświętszego Sakramentu, 18.oo – msza św., 18,45 – Konferencja maryjna.

8. W przyszłą niedzielę, 24 listopada br. POKUTNY MARSZ RÓŻAŃCOWY. To modlitwa za Ojczyznę. Początek o godz. 12.30 mszą św. w kościele Bożego Ciała.

9. Bóg zapłać za ofiary na nasze seminarium i na doposażanie naszego kościoła. Bóg zapłać panom za zgrabienie liści przy kościele i zespołom sprzątającym kościół.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki ( o tym jak odkryć sens piątkowego postu), Mały Przewodni Katolicki, Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Egzorcysta, gazetka parafialna.