Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

7 Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA VII WIELKANOCY
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
2 czerwca 2019 r.

  1. Przeżyliśmy radosną Uroczystość Nawiedzenia Matki Bożej w naszej Parafii. Szczere podziękowania Parafianom, za liczny i głęboko duchowy udział w rekolekcjach przygotowujących Nawiedzenie i udział w samej Uroczystości. Bóg zapłać za udekorowane okien i za flagowanie. Za przyczyną Matki Bożej Pan Bóg pobłogosławił na piękną pogodą, co sprzyjało radosnemu witaniu Matki Bożej, całodobowemu czuwaniu przy Jasnogórskiej Ikonie oraz pełnemu nostalgii pożegnaniu. Niech ożywienie duchowe i podjęte zobowiązania, będą w nas trwałe i przynoszą owoce w życiu rodzinnym i parafialnym. Parafian, którzy chcieliby podzielić się swoimi refleksjami do gazetki i do kroniki parafialnej prosimy o pisemne świadectwo. Można je złożyć w kopercie w czasie niedzielnej mszy św. Dyskrecja zapewniona.
  2. W najbliższy poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne.
  3. Krąg Biblijny w środę o godz. 18.45 w salce parafialnej (po wieczornej mszy św.)
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 10.30 w intencji poszanowania życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci i w intencji powołań. Miesięczna spowiedź i komunia św. dla klas: 4, 5 i 6 w piątek od godz. 15.00, msza św. pierwszopiątkowa o godz. 18.00. Odwiedzimy chorych z sakramentami św. w sobotę, 8 czerwca i w piątek 14 czerwca, według stałego porządku. Nowe zgłoszenia w zakrystii.
  5. Rocznica I Komunii św. w czwartek, 6 czerwca br. na mszy św. o godz. 19.15. Dzieci uczestniczą w strojach pierwszokomunijnych lub innych odświętnych ubraniach. Na tę uroczystą mszę św. dzieci przynoszą książeczki pierwszopiątkowe. Okazja do spowiedzi św. dla tych dzieci we wtorek od godz. 16.00 do 17.30.
  6. Biały Tydzień od poniedziałku do piątku. Msza św. o godz. 18.00.
  7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy, aby ołtarze przygotowali: I – Rodzice dzieci klas trzecich. II – Rodzice ministrantów III – Młodzież i młode małżeństwa, IV – Wspólnoty Różańcowe.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Ziarno, gazetka parafialna, dla przedszkolaków Ola i Jaś.
  9. Módlmy się za zmarłych Parafian. Za duszę śp. Danuty Stępniak, os. Lecha 16. Pogrzeb we wtorek o godz.11.30 na cmentarzu górczyńskim, msza św. pogrzebowa w Parafii w Środzie Wielkopolskiej). Wieczny odpoczynek raz zmarłym dać Panie.