Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

32 Niedziela Zwykła

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XXXII ZWYKŁA
12 listopada 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Jozafata, wtorek – Pierwszych Męczenników Polski, czwartek – św. Alberta Wielkiego, piątek – św. Małgorzaty Szkockiej, sobota św. Elżbiety Węgierskiej.
2. Dziś po mszy św. rozprowadzamy rogale świętomarcińskie, a pozyskane środki przeznaczone są na Caritas dla potrzebujących i akcje organizowane dla dzieci z naszej parafii.
3. Różaniec z wymieniankami dzisiaj i od wtorku o godz. 17.30. W poniedziałek Biuro Parafialne nieczynne.
4. Zapraszamy na krąg biblijny w środę o godz. 19.00 w salce parafialnej.
5. Spotkanie ministrantów seniorów w czwartek o godz. 19.00. Zapraszamy także nowych panów chcących służyć przy ołtarzu. . 6. Rozpoczynamy próby do parafialnego koncertu kolęd. Zapraszamy chętnych w każdym wieku do włączenia się w to wspólnotowe wydarzenie. Zapraszamy osoby śpiewające, grające na wszelakich instrumentach. Próby dla dzieci w środy, o godz. 16.30 w salce parafialnej, próby dla dorosłych w piątki o godz. 19.00. Zapraszamy serdecznie, by przygotować Panu Jezusowi piękne, rodzinne kolędowanie.
7. Prosimy o pomoc w grabieniu liści przy kościele, w piątek od godz. 15.00.
8. W przyszłą niedzielę liturgię mszy św. o godz. 11.15 przygotowuje wspólnota rodzin. Próba scholi dziecięcej w niedziele 18.11. br. o godz. 9.30 w salce. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci.
9. Odpust w Parafii Pierwszych Polskich Męczenników, we wtorek, 13 listopada br. Suma odpustowa o godz. 18.30.
10. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje w dniach od 13 do 18 listopada Tydzień Ubogich. Program Tygodnia jest zamieszczony w Przewodniku Katolickim. Caritas zaprasza do włączenia się w pomoc ubogim, chociażby przez wzięcie spod chóru „Tytki Charytatywnej” i wypełnienie jej produktami wymienionymi na tej papierowej torbie. Dary będą zbierane w naszej Parafii oraz w kościele pw. Bożego Ciała, w przyszłą niedzielę po mszy św. odprawianej o godz.12.30 i tam też wspólny obiad z ubogimi.
11. Dzisiaj przed kościołem możliwość złożenia ofiary na nasze seminarium.
12. Bóg zapłać za ofiary składane na doposażanie naszego kościoła.
13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodni Katolicki, Ola i Jaś (dla dzieci przedszkolnych), Droga (dwutygodnik dla młodzieży), Gość Niedzielny, Egzorcysta ( numer listopadowy), gazetka parafialna.
14. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę śp. Zofii Rennert, os. Lecha 40 (msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 10.30). Za duszę śp. Jerzego Kasprzaka, os. Lecha 42 (msza św. pogrzebowa w piątek o godz. 8.50). Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.

Comments are closed.