Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

33 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XXXIII ZWYKŁA
18 listopada 2018r.

1. Kalendarz liturgiczny: wtorek – św. Rafała Kalinowskiego, środa – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, czwartek – św. Cecylii, piątek – św. Klemensa i św. Kolumbana, sobota – św. Andrzeja Dung-Lac.
2. W poniedziałek dzień saletyński. Różaniec saletyński o godz. 17.30, msza św. i procesja do fi¬gury Matki Bożej Saletyńskiej po mszy św. Tym nabożeństwem wynagradzamy za opusz¬czone niedzielne Msze św., nieposzanowanie spoczynku niedzielnego i okropne przekleń¬stwa i złorzeczenia.
3. W środę Krąg Biblijny o godz. 19.00 w salce parafialnej. Zapraszamy do niestrudzonego poznawania Pana Jezusa w Słowie Bożym.
4. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w czwartek o godz. 19.00. Prosimy przynieść zapisane na kartkach intencje.
5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji chrześcijan prześladowanych w piątki o godz. 17.40.
6. Spotkanie dla klas VII i VIII, przygotowujących się do bierzmowania, w piątek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
7. Próby do parafialnego koncertu kolęd. Zapraszamy chętnych w każdym wieku do włączenia się w to wspólnotowe wydarzenie. Zapraszamy osoby śpiewające i grające na wszelakich instrumentach. Próby dla dzieci w środy, o godz. 16.30, dla dorosłych w piątki o godz. 19.00 w salce parafialnej. Zapraszamy, by przygotować Panu Jezusowi piękne, rodzinne kolędowanie.
8. W przyszłą niedziele Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończy się rok kościelny. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi. Msza św. kończy się błogosławieństwem eucharystycznym.
9. W przyszłą niedzielę, w salce parafialnej, będą rodzinne wieńce adwentowe.
10. Tegoroczne uroczystości ku czci Cudownego Medalika odbędą się, w sanktuarium Przemienienia Pańskiego przy Rynku Bernardyńskim, w dniach 25 do 27 listopada br. / kościół przy szpitalu/. Początek niedziela 25 listopada: godz. 15,3o – adoracja Najświętszego Sakramentu, 16.30 – msza św.
11. Jak chronić dziecko w sieci? Zagrożenie internetowe. Warsztaty dla rodziców, 25 listopada, godz.15.00, Fara Poznańska. Warsztaty prowadzi informatyk, ojciec trójki dzieci.
12. Rekolekcje Przymierza Miłosierdzia w kościele Nawiedzenia NMP, 25.11.br. o godz. 13.30. Szczegóły na afiszu.
13. Bóg zapłać za ofiary na nasze seminarium i na doposażanie naszego kościoła. Bóg zapłać panom za zgrabienie liści przy kościele i zespołom sprzątającym kościół.
14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki ( o skali ubóstwa w Polsce), Mały Przewodni Katolicki, Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Egzorcysta, Nasza Droga (dla młodzieży) gazetka parafialna.
15. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę śp. Zdzisława Nowickiego, os. Lecha 22 (msza św. pogrzebowa w środę o godz.10.30). Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.

Comments are closed.