Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

5 Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA V WIELKIEGO POSTU
29 marca 2020 r.
1. W związku z utrzymującą się epidemią, informujemy Parafian, że bezpośredni kontakt z parafią jest możliwy w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania, w dni powszednie po mszy św. porannej i wieczornej oraz telefonicznie pod numerem 618-77-88-79 (ewentualnie zostawiając wiadomość na automatycznej sekretarce). Dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy św. zostaje przedłużone do Wielkiej Środy. Ponadto przekazujemy następujące przypomnienia oraz zarządzenia: Podczas każdej mszy św. może przebywać wewnątrz kościoła jednorazowo maksymalnie do 5 osób. Prosimy, aby były to osoby, które zamówiły intencję mszalną na daną godzinę. Dla tych osób wejście do kościoła od strony zakrystii-biura parafialnego, domofon – zakrystia. Poza mszą św. nie organizujemy innych wspólnotowych celebracji. Poza mszą św. kościół otwarty. Pod chórem preparat do dezynfekcji rąk. Zachęcamy Parafian do nawiedzania kościoła na indywidualną modlitwę. Rekomendujemy przyjmowanie Komunii św. na rękę w sposób opisany we wcześniejszych zarządzeniach Księdza Arcybiskupa. Po powrocie do domu należy myć ręce przez przynajmniej 30 sekund. Spowiedź św. odbywa się w salce parafialnej. Wejście z dziedzińca. Zawieszamy możliwość spowiedzi w zamkniętych konfesjonałach. Umożliwiamy wiernym przyjęcie Komunii św. po odbytej spowiedzi w wyznaczonych godzinach. Do chorych z posługą duszpasterską udajemy się tylko na ich wyraźną prośbę. Nadal pozostaje zawieszona posługa nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Na prośbę Caritas, w naszej parafii zbiórka trwałej żywności i środków higienicznych dla jadłodajni. A na stoliku pod chórem zbiórka Caritas na zakup respiratora do Szpitala Miejskiego. Zbiórkę można wesprzeć za pomocą strony internetowej http://teoriopoznawczy/respirator. W tych trudnych chwilach szukajmy naszej siły w Chrystusie. Niech codzienna modlitwa będzie umocnieniem dla nas oraz dla naszych sióstr i braci. Na stronie internetowej naszej Archidiecezji zamieszczone są linki do licznych kościołów z których prowadzona jest transmisja mszy św., drogi krzyżowej i różańca. Nasza parafia przeprowadza przez Internet transmisje nabożeństw: Drogi krzyżowej w piątek o 17:00 oraz niedzielnych mszy św. o 9:30 i 11:15. Dostęp przez stronę: www.facebook.com/parafiachnk (z transmisji można korzystać nie mając konta na Facebooku – wystarczy wejść w podany link). Zachęcamy do różańca o godz. 20.30 w duchowej łączności z Księdzem Arcybiskupem.
2. Zachęcamy do modlitwy o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Zachęcamy do podjęcia, w sposób prywatny, duchowej adopcji dziecka poczętego według dotychczasowego zwyczaju. Zatroskani o własne życie módlmy się o uratowanie życia nienarodzonych.
3. OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW. W SALCE PARAFIALNEJ (WEJŚCIE Z DZIEDZIŃCA): Od poniedziałku do piątku pół godziny przed mszą św. odprawianą o godz. 8.00 i 18.00, a także od godz. 9.00 do 10.00 i od 19.00 do 20.00; w sobotę od 16.00 do 18.00. KOMUNIA ŚW. POZA MSZĄ ŚW. poniedziałek-piątek o godz. 10.00 i 20.00, sobota o godz. 17.00, niedziela o godz. 13.30, 13.45, 14:00.
4. Módlmy się za zmarłych parafian: śp. Antoni Tryniszewski (os. Lecha 94) i śp. Elżbieta Balińska (os. Lecha 96). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…