3 Niedziela Wielkiego Postu

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela III Wielkiego Postu

                                                                                          12 marca 2023 r.

  1. Procesja saletyńska w przyszła niedzielę po mszy św. o godz. 9.30.
  2. Coroczna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym roku przypada w niedzielę 19 marca. Rozpoczniemy ją po mszy św. o godz. 12.30 i potrwa do godz. 20.00.  Proponujemy aby o godz. 13.30 rozpoczęli ją Parafianie z bloków 15 do 20, o godz. 14.30. Parafianie   z bloków 122 do 129, o godz. 15.30 Gorzkie Żale, o godz. 16.30  bloki 39, 40, 42, o godz. 17.30 Żywy Różaniec, Parafianie z bloków czteropiętrowych, od godz. 19.00 do 20.00. Plan ad­oracji należy traktować ramowo. Nie można zlekceważyć  dnia uroczystej czci oddawanej Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. Plan adoracji na tablicy ogłoszeń.
  3. 3. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych, przygotowujące do spowiedzi św. odbędzie się w czwartek, 16 marca o godz. 15.45 i 16.45 w salce parafialnej według ustalonych grup.
  4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w czwartek o godz. 19.00. Rozpocznie się w kościele adoracją Najświętszego Sakramentu i okazją do spowiedzi św. wielkanocnej.
  5. DROGA KRZYŻOWA w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci godz. 16.30, dla dorosłych po porannej mszy św. i o godz. 17.30 oraz ulicami osiedla o godz. 19.00 od wejścia 122 (przynosimy lampiony lub znicze).
  6. GORZKIE ŻALE w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30.
  7. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00. Młodzież prowadzi Drogę Krzyżową od wejścia 122.
  8. W Biurze Parafialnym i w zakrystii zgłoszenia chorych i starszych parafian do komunii św. wielkanocnej, na sobotę przed Niedzielą Palmową.
  9. Okazja do spowiedzi św. w soboty od godz. 16.00 do 18.00 i każdego dnia pół godziny przed mszą św. Trwa już czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
  10. Duchowa adopcja dziecka nienarodzonego. W niedzielę 27 marca na mszy św. o godz. 9.30, grupa parafian podejmie modlitwę duchowej adopcji dziecka nienarodzonego. Podjęcie modlitwy w tej intencji i dołączenie do grupy modlitewnej można zadeklarować w tygodniu po mszy św.

11.W Wielkim Poście składamy ofiary na daninę diecezjalną, która jest przeznaczona na utrzymanie centralnych instytucji diecezjalnych tzn. Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów, Muzeum i Archiwum, Katedry, Kurii Metropolitalnej i na Caritas. Koperty na daninę diecezjalną z żółtą kartką na cele parafialne można odbierać przy zakrystii.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, gazeta parafialna, paschaliki na stół wielkanocny i pocztówki z motywami Zmartwychwstania Pańskiego. Pod chórem ulotki fundacji OPOKA, która jest oficjalną stroną Konferencji Episkopatu Polski.
  2. Módlmy się za zmarłych Parafian. Za dusze śp. Bronisława Nawrockiego, os. Lecha 94 (pogrzeb w Suchym Lesie) i śp. Jana Gajewskiego (dawniej os. Lecha 39, pogrzeb w Luboniu). Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.

 

 

 

 

 

 

 

                                    Coroczna

adoracja Najświętszego Sakramentu w tym roku przypada w niedzielę 19 marca. Rozpoczniemy ją po mszy św. o godz. 12.30 i potrwa do godz. 20.00.

 

Plan Adoracji

godz. 13.30 Parafianie z bloków 15 do 20,

godz. 14.30. Parafianie z bloków 122 do 129,

godz. 15.30 Gorzkie Żale,

godz. 16.30  bloki 39, 40, 42,

godz. 17.30 Żywy Różaniec i Stowarzyszenie Matki Bożej                        Patronki Dobrej Śmierci

godz. 18.00 Msza św. niedzielna

godz. 19.00 Parafianie z bloków czteropiętrowych,

godz. 20.00 Zakończenie Adoracji

Plan adoracji należy traktować ramowo.

Nie można zlekceważyć  dnia uroczystej czci oddawanej Panu Jezusowi  w Najświętszym Sakramencie.