Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

20 listopada 2022 r.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – Ofiarowanie NMP

wtorek – św. Cecylii,

środa – św. Klemensa I, papieża i św. Kolumbana,

czwartek – św. Andrzeja Dung-Lac,

piątek-  św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

 1. Dzisiaj, po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi. Msza św. kończy się błogosławieństwem eucharystycznym. Za pobożne i publiczne zmówienie ww. aktu poświęcenie można dostąpić odpustu zupełnego.
 2. Spotkanie wspólnoty różańcowej w środę po wieczornej mszy w. w kościele.
 3. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała w czwartek o 19:15. W koszyku pod chórem będzie można złożyć zapisane intencje, w których będzie sprawowana Eucharystia.
 4. W piątek nie będzie spotkania duszpasterstwa młodzieży.
 5. Dzieci zapraszamy na warsztaty plastyczne, w czasie których przygotujemy kalendarze adwentowe i lampiony na Roraty. Zajęcia odbędą się w sobotę od godz. 16:00 w salce.
 6. W dniu 27 listopada, w niedzielę, minie dziewięć lat od śmierci Służebnicy Bożej doktor Wandy Błeńskiej, lekarki i świeckiej misjonarki, nazywanej Matką Trędowatych, których leczyła ponad 40 lat w Ugandzie. Tego dnia o godz. 18:00 w parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza na Nowinie odbędzie się Msza św. i różaniec przy grobie Poznanianki Stulecia.
 7. Za tydzień rozpoczynamy Adwent Zachęcamy do przygotowania rodzinnego wieńca adwentowego z czterema świecami we własnym zakresie. Poświęcenie wieńców adwentowych, w przyszłą niedzielę na każdej mszy św. Zachęcamy dzieci do przygotowania lampionu roratniego i rodzinnej stajenki betlejemskiej pod choinkę. Roraty                 o godz. 6.00.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodni Katolicki, Gość Niedzielny i gazetka parafialna.
 9. Opłatki wigilijne i świece Caritas od przyszłej niedzieli w salce parafialnej. Ofiary przeznaczone na CARITAS oraz ogrzewanie kościoła.
 10. Módlmy się za zmarłych Parafian. Za duszę śp. Barbary Mularczyk, (msza św. pogrzebowa w środę o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.