33 Niedziela Zwykła

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA  XXXIII ZWYKŁA

13 listopada 2022 r.

 1. 1. Kalendarz liturgiczny:

wtorek – św. Alberta Wielkiego,

 środa – św. Małgorzaty Szkockiej i św. Gertrudy,

czwartek – św. Elżbiety Węgierskiej,

piątek – błog. Karoliny Kózkówny.

 1. Dzisiaj, 13 listopada, obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. W Poznaniu działają 4 jadłodajnie, w których, każdego dnia, wydawanych jest 800 darmowych posiłków. Przy ul. Łąkowej potrzebna jest pomoc we wszystkie czwartki i soboty. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z s. Bernadettą tel. 786 819 860.
 2. Dzisiaj obchodzimy też Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji chrześcijan prześladowanych w piątki o godz. 17.40.
 3. Krąg Biblijny w środę w salce parafialnej. po wieczornej mszy św. i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W sobotę dzień saletyński. Różaniec saletyński o godz. 7.30, msza św. i procesja do figury Matki Bożej Saletyńskiej. Tym nabożeństwem wynagradzamy Panu Bogu za opuszczone lekkomyślnie i z nieuzasadnionej obawy przed wirusem, niedzielne msze św., nieposzanowanie spoczynku niedzielnego oraz przekleństwa, bluźnierstwa i złorzeczenia.
 5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w czwartek o godz. 19:00 w salce (wejście z dziedzińca).
 6. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o 19:15 w salce.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończy się rok kościelny. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi. Msza św. kończy się błogosławieństwem eucharystycznym. Za dwa tygodnie rozpoczniemy Adwent. Prosimy o przygotowanie wieńca adwentowego i lampionów na roraty.
 8. Przed kościołem możliwość złożenia ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel. Bóg zapłać Paniom sprzątającym kościół. Ponawiamy prośbę o włączenie się w tę posługę na rzecz naszej Parafii.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodni Katolicki, Gość Niedzielny, gazetka parafialna.
 10. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę śp. Tomasza Sterczyńskiego, os. Lecha 39 (msza św. pogrzebowa w środę o godz. 9.00). Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.