31 Niedziela Zwykła

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA XXXI ZWYKŁA
31 października 2022 r.

  1. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. o godz. 8.00, 9.30, 11.15 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach poznańskich nabożeństwa żałobne o godz. 15.00. Msza św. w  Dzień Zaduszny, (środa) o godz. 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Różaniec za Parafian zmarłych od ubiegłorocznych Wszystkich Świętych, w Dzień Zaduszny o godz. 17.30. Różaniec                  z wymieniankami w piątek i sobotę, o godz. 17.30. Wymienianki można składać do skarbony przy zakrystii. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego. Ponadto w dniu  2 listopada – przy zachowaniu tych samych warunków – również można uzyskać odpust za zmarłych związany z nawiedzeniem kościoła   i odmówieniem w nim wspomnianych modlitw.

 

  1. Zebranie wspólnoty różańcowej w środę po wieczornej mszy św. kościele. Bóg zapłać Paniom za adorację Najświętszego Sakramentu w Katedrze.

 

  1. Poświęcenie książeczek. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w czwartek: o godz. 15.45 klasy a, b, oraz o 16.45 klasy c, d i inne szkoły. Na spotkanie dzieci przynoszą książeczkę do nabożeństwa i planszę z uczestnictwem w różańcu. Poświęcenie książeczek w niedzielę na mszy św. o godz. 11.15.

 

  1. W tym tygodniu: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. I czwartek: adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. porannej do 10.30 oraz od godz. 17.00 do 18.00. Uczestniczących w duchowej adopcji zapraszamy na różaniec o godz. 17.15 w intencji obrony życia. Po mszy św. wieczornej adoracja do godz. 21.00 w intencji zachowania oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. I piątek: spowiedź św. dla dzieci od 15.00 i Komunia św. o godz. 16.30. Msza św. pierwszopiątkowa o godz. 18.00. I sobota: różaniec do Niepokalanego Serca Matki Bożej o 7.15 i msza św. Odwiedziny chorych z sakramentami św. w piątek i w sobotę. Spotkanie Wspólnoty Rodzin w sobotę o 19:15 w kościele konferencja, Adoracja, następnie spotkanie w salce.

 Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o 19:15 w salce.

 

  1. Dzieci zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych w poniedziałek w godz. 16:00-17:30 do salki. Dzieci przebierają się za ulubionego świętego (ewentualnie anioła) i przygotowują krótką informację na jego temat.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki (z modlitewnikiem na listopad)), Mały Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Ziarno, Miłujcie się, gazetka parafialna i kalendarzyki Księgarni Św. Wojciecha.

 

  1. Módlmy się za zmarłych Parafia. Za duszę śp. Mariana Kędziory, os. Lecha 18 (msza św. pogrzebowa w środę o godz. 11.30). Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.

 

 

 

MODLITWA O POKÓJ

(na motywach Listu do Efezjan]

 

Panie Jezu Chryste,

Ty, który jesteś naszym pokojem,

Ty, który zburzyłeś rozdzielający ludzi mur – wrogość,

Ty, który ludzi dalekich czynisz bliskimi,

Ty, który w sobie zadałeś śmierć wrogości!

Prosimy, zadaj śmierć także jakiejkolwiek wrogości w nas!

Daj nam światłe oczy serca, byśmy przestali widzieć w sobie wzajemnie przeciwników, a zobaczyli współdomowników –                       w Twoim Domu, a także w tym domu, który ma na imię Polska;

Nawróć nasze wzajemne myślenie o sobie, i daj nam słowa  i czyny na miarę tego nawrócenia.

Włóż nam w usta – a jeszcze wcześniej w nasze myśli – słowa, które budują, nie rujnują; leczą, nie zadają rany; pocieszają, nie odbierają nadzieję; niosą pokój, nie wywołują agresję.

Wskaż nam czyny konkretnej miłości i miłosierdzia, wokół których odbudujemy naszą wspólnotę. Zwłaszcza w tak trudnej, obecnej chwili pandemii poprowadź nas do osób chorych                       i starszych, tych, którzy przebywają na kwarantannie i tych, którzy opłakują swoich zmarłych. Pomnóż w nas ofiarność i współczucie.

Uczyń każdego z nas „nowym człowiekiem”, a nastanie pokój!

 

Modlimy się za wszystkich!

O mądrość i pragnienie dobra wspólnego dla każdego, kto w obecnym sporze zabiera głos;

Za polityków wszystkich opcji w parlamencie i poza nim.

Za tych, którzy modlą się w kościołach, i za tych, którzy demonstrują.

Za wierzących w Boga, i za tych, którzy wartości prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna wywodzą z „innych źródeł”;

Również za tych, którzy w tej chwili wcale ich nie szukają.

Ty – rozpoznany czy nierozpoznany – znajdź drogę do każdego z nas, wskaż nam właściwe drogi ku sobie nawzajem.                             I skutecznie nas po nich