30 Niedziela Zwykła

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA XXX ZWYKŁA
23 października 2022 r.

 

 1. Należących do Żywego Różańca zapraszamy na pielgrzymkę do Katedry na modlitewne czuwanie w piątek w godz. od 12.00 do 13.00. Wyjście sprzed kościoła o godz. 11.00. Przejazd autobusem w zastępstwie tramwaju.
 2. Nabożeństwa różańcowe, w intencji misji, codziennie o godz. 17.30. W dni powszednie różaniec także po mszy św. porannej z wyjątkiem wtorku, wtedy różaniec o 7.25. Różaniec dla dzieci we wtorki, środy i czwartki o godz. 16.30.
 3. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i potem Dzień Zaduszny. Nawiedzenie cmentarza nie zwalnia od obowiązku uczestniczenia we mszy św. w samą Uroczystość. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę  w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę  w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego. Ponadto w dniu 2 listopada – przy zachowaniu tych samych warunków – również można uzyskać odpust za zmarłych związany z nawiedzeniem kościoła  i odmówieniem w nich wspomnianych modlitw. W związku z tym okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00 do 18.00 i w sobotę od 16.00 do 18.00.
 4. Zapraszamy rodziców młodzieży, która zgłosiła swoją chęć rozpoczęcia przygotowań do przyjęcia bierzmowania na spotkanie do salki we wtorek na godz. 19:00. Młodzież swoje pierwsze spotkanie będzie miała 17 listopada o godz. 19:00.
 5. Z racji Tygodnia Misyjnego ks. Wikariusz zaprasza w środę na godz. 19:00 do salki wszystkich, którzy chcieliby usłyszeć o doświadczeniu misyjnym, w którym brał udział. Ks. Wikariusz i studenci opowiedzą o miesiącu spędzonym w Ugandzie, miejscu pracy dr Wandy Błeńskiej.
 6. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o 19:15 w salce.
 7. Konkurs plastyczny dla dzieci. Zapraszamy dzieci do przygotowania pracy plastycznej – w dowolnej formie – przedstawiającej ulubionego świętego. Prace przynosimy w przyszłą niedzielę.
 8. Dzieci zapraszamy także na Bal Wszystkich Świętych w poniedziałek 31 października w godz. 16:00-17:30 do salki. Dzieci przebierają się za ulubionego świętego (ewentualnie anioła) i przygotowują bardzo krótką informację na jego temat.
 9. Bóg zapłać z ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia i utrzymane naszego kościoła. Dzisiaj, przed kościołem, kwesta na misje.
 10. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. Jest Gość Niedzielny, Ziarno, Miłujcie się, gazetka parafialna, kieszonkowy kalendarzyk Księgarni św. Wojciecha.
 11. Módlmy się za zmarłych Parafian. Za duszę śp. Czesława Machnikowskiego, os. Lecha 122 i duszę śp. Danuty Kubiak (pogrzeb w czwartek o godz. 10.30 na cmentarzu przy ul. Bluszczowej). Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.