16 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA XVI ZWYKŁA

17 lipca 2022 r.

 

 

 1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Szymona z Lipnicy (tego dnia przypadają imieniny bp. Szymona Stułkowskiego), środa – bł. Czesława, piątek – święto św. Marii Magdaleny, piątek – święto św. Brygidy, patronki Europy.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odbyły się w naszej parafii półkolonie, w których uczestniczyło 30 dzieci. Dziękujemy Panu Bogu za szczęśliwy czas, rodzicom za zaufanie, dzieciom za radosny i aktywny udział w zajęciach i wyjściach oraz paniom, które zorganizowały wydarzenie i opiekowały się dziećmi: p. Agacie Głuszek, p. Annie Czaplińskiej i p. Annie Krawczyk.

 

 1. W poniedziałek Biuro Parafialne będzie nieczynne

 

 1. We wtorek 19 dzień miesiąca, dzień saletyński w naszej parafii. Procesja saletyńska po mszy św. o godz. 18.00. Różaniec z intencjami saletyńskimi o godz. 17.20.

 

 1. W czwartek po mszy św. wieczornej półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych we wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa: w przyszłą sobotę po mszy św. o godz. 18.00 i w niedzielę po mszy św. o godz. 9.30, 11.15 i 18.00. Przy tej okazji możliwość złożenia ofiary na środki transportu dla misjonarzy. Samochodami i motocyklami można wjechać na plac przy kościele.

 

 1. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 10–17 listopada. W programie najważniejsze miejsca działalności Chrystusa. Wylot z Poznania. Koszt 3690 zł + 210$. Program i szczegóły do zabrania ze stolika w zakrystii. Zgłoszenia w zakrystii i u ks. wikariusza.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii m.in. Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.

 

 1. Módlmy się za zmarłych Parafian. Za duszę śp. Mieczysława Bonia, os. Lecha 96 (pogrzeb odbył się w czwartek w Luboniu). Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

…………………………………………………………………………………………………………………………..

INFORMACJE STAŁE NA  LIPIEC

 1. W lipcu i w sierpniu zmienione godziny odprawiania Mszy św. w niedziele i dni powszednie oraz zmienione godziny urzędowania Biura Parafialnego. W niedziele wakacyjne nie ma mszy św. o godz. 12.30.

Msza św. o godz. 8.00 w poniedziałek, środę i piątek
                o godz. 18.00 we wtorek, czwartek i sobotę.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.00

Różaniec do Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 17.30

Biuro Parafialne: poniedziałek od godz. 9.00 do 10.30, czwartek od godz. 16.00 do 17.30 i sobota od godz. 19.00 do 20.00.

 1. Msza św. niedzielna w godzinach późniejszych w najbliższych parafiach: Parafia Pierwszych Polskich Męczenników, os. Tysiąclecia – godz. 20.00 i Parafia św. Łukasza, os. Rusa – godz. 20.30
 2. Grupa Anonimowych Alkoholików spotyka się w każdy wtorek o godz. 19.00 w salce parafialnej i jest otwarta na wszystkich, którzy szukają pomocy do życia w trzeźwości.
 3. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. i w sobotę w godz. 16.00–18.00.