15 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA  XV ZWYKŁA

10 lipca 2022 r.

 

 1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Benedykta, patrona Europy, wtorek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, środa – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, czwartek – św. Kamila de Lellis i św. Henryka, piątek – św. Bonawentury, sobota – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
 2. W czwartek po mszy św. wieczornej półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W sobotę, w dniu Matki Bożej Szkaplerznej, msza św. u OO Karmelitów z nałożeniem szkaplerza o godz. 7.15, 11.30, 15.30 i 18.00.

4.Trwa rekrutacja na Studia Podyplomowe Katechezy Przedszkolnej i Studia Podyplomowe Teologiczno-Katechetyczne od 1 lipca 2022 r.  do 9.09.2022 r. na Wydziale Teologicznym. Adresatami studiów są osoby, posiadające dyplom ukończenia studiów magisterskich w zakresie wychowania przedszkolnego lub wczesnoszkolnego oraz osoby, posiadające dyplom ukończenia studiów magisterskich wszystkich kierunków z przygotowaniem lub bez przygotowania pedagogicznego.  Studia dają kwalifikacje do nauczania religii w przedszkolach oraz  szkołach.  Szczegółowe informacje znajdują się  na stronach wydziału w zakładce Studia Podyplomowe i kursy:https://teologia.amu.edu.pl/studia-podyplomowe-i-kursy/studia-podyplomowe-i-kursy/aktualnosci 

 1. Zapraszamy do wzięcia udziału w Rodzinnym Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym: „Wakacyjne ślady św. Jana Pawła II” organizowanym przez „Laboratorium św. Jana Pawła II” w Toruniu. W Polsce jest mnóstwo miejsc związanym z Janem Pawłem II. W prawie każdym województwie można znaleźć szlak papieski – pieszy lub kajakowy. Zachęcamy do podzielenia się z nami swoimi wakacyjnymi wrażeniami z miejsc związanych z papieżem Polakiem. Zdjęcia wraz z podpisanym oświadczeniem można wysyłać na adres mailowy: lab jp2@umk.pldo 10 września 2022 roku. Zdjęcia będą publikowana na bieżąco na stornie FB Laboratorium św. Jana Pawła II FB @LabJPII. Więcej informacji oraz Regulamin Konkursu na FB @LabJPII orazjp2.umk.pl
 2. Słuchacze Radia Maryja i widzowie telewizji Trwam, którzy chcieliby wesprzeć te rozgłośnie, chociaż skromnymi ofiarami, mogą je przekazać pani Marii lub złożyć do skarbony przy wejściu do kościoła. Najbezpieczniej jest wkładać monety.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. Informujemy, że nadzwyczajni szafarze Komunii św. pełnią swoją posługę charytatywnie i nie przyjmują z tej racji ofiar. Korzystający z ich posługi niechaj modlą się usilnie o nowych szafarzy dla naszej parafii.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, i „Mały Przewodnik Katolicki”.
 5. Z wytrwałością módlmy się o pokój w Ukrainie, w Ojczyźnie naszej i na całym świecie. Módlmy się o deszcz i zachowanie plonów, o oddalenie niebezpieczeństwa głodu ognia i wojny. Święty Boże, Święty mocny, Święty nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

………………………………………………………………………………………………………………………….

 

INFORMACJE STAŁE   /LIPIEC  I SIERPIEŃ/

 1. W lipcu i w sierpniu zmienione godziny odprawiania Mszy św. w niedziele i dni powszednie oraz zmienione godziny urzędowania Biura Parafialnego. W niedziele wakacyjne msza św. o godz. 8.00, 9.30, 11.15. 18.00. Nie ma mszy św. o godz. 12.30.

Msza św. o godz.  8.00 w poniedziałek, środę i piątek
               o godz.18.00 we wtorek, czwartek i sobotę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.00. Różaniec do Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci i Nowenna do św. Józefa  we wtorek o godz. 17.30

Biuro Parafialne: poniedziałek godz. 9.00 do 10.30, czwartek godz. 16.00 do 17.30 i sobota godz. 19.00 do 20.00.

 1. Msza św. niedzielna w godzinach późniejszych w najbliższych parafiach: Parafia Pierwszych Polskich Męczenników, os. Tysiąclecia – godz. 20.00 i Parafia św. Łukasza, os. Rusa – godz. 20.30
 2. Dzieci wyjeżdżające na kolonie powinny zabrać pisemne oświadczenie rodziców, iż jest ich wolą, aby dziecko uczestniczyło w niedzielnej Mszy św.
 3. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. i w sobotę od godz. 16.00 -18.00.
 4. Grupa Anonimowych Alkoholików spotyka się w każdy wtorek o godz. 19.00 w salce parafialnej i jest otwarta na wszystkich, którzy szukają pomocy do życia w trzeźwości.
 5. Prosimy o podawanie intencji mszalnych, uprzednio zarezerwowanych, na lipiec i sierpień. Można to uczynić w niedzielę, po Mszy św., w zakrystii.