13 Niedziela Zwykła

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA  XIII ZWYKŁA                                                                                                               

26 czerwca 2022 r.

 1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Cyryla, wtorek – św. Ireneusza, środa – Uroczystość św. św. Apostołów Piotra i Pawła, czwartek – Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego, piątek – św. Ottona.
 2. W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Patronów Bazyliki Archikatedralnej. Suma odpustowa o godz. 1000. Przewodniczyć jej będzie Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas. Nieszpory we wtorek o godz. 1800. Ksiądz Arcybiskup wręczy na nich krzyże młodzieży wyjeżdżającej na doświadczenia misyjne. Zapraszamy na uroczystości do świątyni, która jest „Matką Kościołów diecezji”. W naszej Parafii msza św. o godz. 8.00 i 18.00. Ofiary przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 3. Spotkanie wspólnoty różańcowej w środę po wieczornej mszy św.
 4. W tym tygodniu: I piątek i I sobota miesiąca. W piątek msza św. o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź św. w piątek od godz. 15.00 do 18.00, w sobotę od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę różaniec fatimski o godz. 7.15, msza św. i zawierzenie Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Odwiedziny chorych z sakramentami św. w piątek i sobotę według stałego planu. Nowe zgłoszenia w zakrystii.
 5. W lipcu i sierpniu (plan ogólny) zmienione godziny odprawiania Mszy św. w dni powszednie i niedziele oraz zmienione godziny urzędowania Biura Parafialnego. W niedziele wakacyjne nie ma mszy św. o godz. 12.30. Msza św. o godz. 8.00: w poniedziałki, środy i piątki, a o godz.18.00 we wtorki, czwartki i soboty. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.00. Różaniec do Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci we wtorki o godz. 17.30. Biuro Parafialne: poniedziałek rano od godz. 9.00 do 10.30, czwartek po południu godz. 16.00 do 17.30, sobota godz. 19.00 do 20.00. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. i w sobotę od godz. 16.00 -18.00.
 6. Msza św. niedzielna w godzinach późniejszych w najbliższych parafiach.
  Parafia Pierwszych Polskich Męczenników, os. Tysiąclecia – godz. 20.00,

Parafia św. Łukasza, os. Rusa – godz. 20.30

 1. Parafia organizuje zajęcia wakacyjne dla dzieci ze szkoły podstawowej w dniach 11–14 lipca, w godz. 9:00–15:00. Każdego dnia planowane jest wyjście, a na zakończenie ciepły posiłek. Koszt: 30 zł za jeden dzień od dziecka. Plan oraz deklaracje zgłoszenia dziecka prosimy zabrać ze stolika z prasą. Zapisy przyjmowane będą w salce parafialnej w dzisiejszą niedzielę po Mszy o 11:15.
 2. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 10–17 listopada. W programie najważniejsze miejsca działalności Chrystusa. Wylot z Poznania. Koszt 3690 zł + 210$. Program i szczegóły przy stoliku z prasą. Zgłoszenia u ks. Wikariusza.
 3. Bóg zapłać parafianom, za udział w oktawie Bożego Ciała. Szczere podziękowania dziewczynkom sypiących kwiaty i ich mamom, podziękowania za przynoszone płatki kwiatów. Bóg zapłać parafianom, za udział w ogólnomiejskiej uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bóg zapłać za ofiary na KUL i Wydział Teologiczny oraz utrzymanie naszego kościoła.
 4. Módlmy się za zmarłych Parafian. Za duszę śp. Urszuli Borowczyk, os. Lecha 106 (msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 12.00), śp. Franciszki Ossowskiej, os. Lecha 126 (msza św. pogrzebowa w środę o godz. 11.00), śp. Mariusza Teretyki, os. Lecha 60. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LIPIEC  I  SIERPIEŃ

 

W niedziele wakacyjne nie ma mszy św. o godz. 12.30.

 

W dni powszednie

 

Msza św. o godz. 8.00 w poniedziałek, środę i piątek

                o godz.18.00 we wtorek, czwartek i sobotę.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy                     

w środę o godz. 8.00.
Różaniec do Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci                    

i Nowenna do św. Józefa  we wtorek o godz. 17.30.

 

Biuro Parafialne: poniedziałek godz. 9.00 do 10.30,

                          czwartek godz. 16.00 do 17.30,

                      sobota godz. 19.00 do 20.00.

Spowiedź św. pół godziny przed mszą św. i w sobotę od godz. 16.00 -18.00.

 

Msza św. niedzielna w godzinach późniejszych w najbliższych                       parafiach.
Parafia Pierwszych Polskich Męczenników, os. Tysiąclecia – godz. 20.00,                 

Parafia św. Łukasza, os. Rusa – godz. 20.30