12 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA XII ZWYKŁA

19 czerwca 2022 r.

 1. Zapraszamy do wzięcia udziału w misji ewangelizacyjnej w Poznaniu w dniach 22-26 czerwca 2022 roku. W tym czasie w Rzymie odbywa się Światowe Spotkanie Rodzin, któremu przewodniczy Papież Franciszek. Chcemy w Poznaniu modlić się za nasze rodziny, by były szczęśliwe i otwarte na Boga. Od 23 czerwca w kilku miejscach naszego miasta będzie głoszona Dobra Nowina, a wieczorem w Poznańskiej Farze, 22, 23, 25 czerwca o godz. 19.30 celebrowana będzie Msza święta i głoszone będą rekolekcje przez Ojca Antonello ze Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy na Mszę świętą na Jeżycach, do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa na godz. 19.00 oraz na Procesję Eucharystyczną ulicami Poznania. Misję ewangelizacyjną zakończy Msza święta w intencji rodzin, celebrowana w niedzielę 26 czerwca w katedrze przez biskupa Grzegorza Balcerka. Serdecznie zapraszamy rodziny naszego miasta.
 2. W naszej parafii od poniedziałku do czwartku w oktawie Bożego Ciała msza św. o godz. 18.00 w łącz­ności z nieszporami i procesją. Prosimy o ofiarowanie czasu Panu Jezusowi i udział w oktawie. Liczymy na obecność ministrantów i dziewczynek sypiących kwiaty.
 3. W środę po procesji Krąg Biblijny w salce parafialnej.
 4. W piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień modlitwy o świętość kapłanów. Centralne uroczystości religijne miasta Poznania w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Jeżycach o godz. 19.00 i procesja Eucharystyczna na pl. Mickiewicza. W najbliższy piątek nie obowiązuje post. Prosimy o flagowanie mieszkań. Zachęcamy Parafian do wzięcia udziału w uroczystościach ogólnomiejskich.
 5. Trwają zapisy na Pieszą Poznańską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Dostępne są zapisy internetowe, które potrwają do 2 lipca. Zapisy indywidualne 25 czerwca w godz. 10:00 – 14:00 w byłym domu sióstr Elżbietanek przy kościele NSPJ w Poznaniu ul. Kościelna 5.
 6. Parafia organizuje zajęcia wakacyjne dla dzieci ze szkoły podstawowej w dniach 11–14 lipca, w godz. 9:00–15:00. Każdego dnia planowane jest wyjście, a na zakończenie ciepły posiłek. Koszt: 30 zł za jeden dzień od dziecka. Plan oraz deklaracje zgłoszenia dziecka prosimy zabrać ze stolika z prasą. Zapisy przyjmowane będą w salce parafialnej w dzisiejszą niedzielę po Mszy o 11:15; oraz – jeśli będą nadal wolne miejsca – w niedzielę 26 czerwca po Mszy o 11:15.
 7. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 10–17 listopada. W programie najważniejsze miejsca działalności Chrystusa. Wylot z Poznania. Do 22 czerwca obowiązuje cena 3490 zł + 210$. Od 23 czerwca koszt wyniesie 3690 zł + 210$. Program i szczegóły przy stoliku z prasą. Zgłoszenia u ks. wikariusza.
 8. Bóg zapłać Parafianom, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało, którzy udekorowali swoje okna i balkony. Bóg zapłać służbie kościelnej i liturgicznej, grupom duszpasterskim i rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie ołtarzy. To staranie parafian jest dla większej chwały Bożej i dla podtrzymania uroczystej tradycji oktawy.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kaplicy przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Przewodnik Katolicki Historia, Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Ekstra (o cudach eucharystycznych) , Ziarno, gazetka parafialna.
 10. Przed kościołem możliwość złożenia ofiary na KUL i szkoły katolickie.
 11. Bóg zapłać za ofiary, z żółtych kartek, na utrzymanie naszej Parafii.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                          

Dodaj komentarz