Zesłanie Ducha Świętego

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

5 czerwca 2022 r.

 1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – NMP Matki Kościoła, środa – św. Jadwigi Królowej, czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłan, piątek – bł. Bogumiła, sobota – św. Barnaby.
 2. W poniedziałek, II święto Zielonych Świąt, Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na mszę św. o godz.: 8.00 i 18.00.
 3. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej mszy św.
 4. Krąg Biblijny w środę po wieczornej mszy św. w salce parafialnej. Spotkanie wspólnoty różańcowej w środę po wieczornej mszy św. w kościele.
 5. Odpust w naszej Parafii. Ojciec św. Benedykt XVI ustanowił święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Odpust w naszej parafii w najbliższy czwartek. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00 w intencji Ojca św. Franciszka, i o powołania kapłańskie. Suma odpustowa o godz. 19.00. Sumę odprawi ks. dr Stanisław Walewicz.
 6. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o 19:15 w salce.
 7. Spotkanie wspólnoty rodzin w sobotę o 19:15 w kościele i potem w salce. Zapraszamy osoby w każdym wieku i w każdym stanie życia.
 8. W przyszłą niedzielę, Trójcy Świętej, kończy się czas spowiedzi św. wielkanocnej.
 9. Podziękowanie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła na uroczystość pierwszokomunijną i za udział w Białym Tygodniu. Prosimy tych rodziców o przygotowanie ołtarza na procesję Bożego Ciała. Spotkanie w sprawie ołtarzy na Boże Ciało dla wszystkich przygotowujących ołtarze w piątek o godz. 18.45 w salce parafialnej.
 10. Parafia organizuje półkolonie dla dzieci ze szkoły podstawowej w dniach 11-14 lipca, w godz. 9:00-15:00. Dziecko może uczestniczyć w jednym, dwóch, trzech lub czterech spośród nich. Szczegóły i zapisy wkrótce.
 11. Zapraszamy rodziców i dzieci na spotkanie przy ciastku po Mszy św. o 11:15.
 12. Marsz dla Życia przejdzie ulicami Poznania w niedzielę, 12 czerwca. O godz. 14:30 festyn rodzinny na pl. A. Mickiewicza. Następnie marsz w kierunku Katedry, gdzie Msza Św. Zachęcamy do uczestnictwa oraz do włączenia się w promocję wydarzenia wśród znajomych. Rodzina to wartości fundamentalne! Informacje na www.marszdlazycia.pl
 13. Razem z Biurem Podróży Misja Travel organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 10-17 listopada. W programie najważniejsze miejsca działalności Pana Jezusa, m.in.: Betania, Betlejem, Jerozolima, Jerycho, Nazaret, Kafarnaum, Jezioro Galilejskie Morze Martwe. Wylot z Poznania. Termin listopadowy pozwala uniknąć uciążliwych upałów, a jednocześnie nadal jest ciepło – pogoda wtedy przypomina polską wiosnę (15-20 stopni C). Koszt: 3490 zł + 210$. Ze względu na wzrost cen, po 22 czerwca koszt wzrośnie o 200 zł. Program i szczegóły pielgrzymki przy stoliku z prasą. Zgłoszenia po mszach w zakrystii, w biurze parafialnym lub u ks. wikariusza.
 14. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. Prosimy dzieci, aby zabierały Ziarno z niedzielną Ewangelią i odczytały ją w rodzinie przed wspólnym posiłkiem, albo w czasie wieczornego pacierza.
 15. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę śp. Marii Przybylak, os. Lecha 16. Pogrzeb odbył się w Kicinie. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.