28 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA  XXVIII ZWYKŁA

10 października 2021 r.

 1. We wtorek, 12 października br., w Rocznicę Poświęcenia Katedry Poznańskiej odbędą się w Bazylice Archikatedralnej dwa uroczyste nabożeństwa, którym w tym roku w sposób szczególny będzie towarzyszyła intencja o błogosławione owoce dla Kościoła w Polsce wizyty biskupów w Stolicy Apostolskiej i spotkania z papieżem Franciszkiem: o godz. 1130, z okazji Światowego Dnia Seniora Msza św., której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek, na którą zapraszamy szczególnie wszystkich seniorów, emerytów i starszych wiekiem. Przed Mszą św. o godz. 1100 krótki koncert religijny, a o godz. 1800 Nieszpory, na które zapraszamy wiernych m. Poznania. Uroczystości przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak
 2. W niedzielę, dnia 17 października 2021 roku w katedrze poznańskiej o godzinie 15.00 Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki będzie celebrował Mszę Świętą, która zainauguruje Synod Biskupów „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja” w Archidiecezji Poznańskiej.
 3. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30 i różaniec, w dni powszednie, po mszy św. porannej z wyjątkiem wtorku, wtedy różaniec o 7.25. Różaniec dla dzieci we wtorki, środy i czwartki o godz. 16.30. Prosimy o liczniejszy udział dzieci przygotowujących się do I komunii św.
 4. W dni powszednie przyjmujemy rezerwacje intencji mszalnych na 2022 r.
 5. Bierzmowanie, przesunięte z powodu pandemii, odbędzie się w niedzielę 7 listopada na Mszy św. o 18:00. Prosimy wtedy pozostałych parafian o wybór innej godziny Mszy św. Młodzież, która ma przystąpić do tego sakramentu odbędzie obowiązkowe warsztaty ewangelizacyjne 23 października w godz. 10:30 – 12:30 w salce parafialnej. Następnie 2 i 3 listopada od godz. 19:30 odbędą się próby liturgiczne w kościele, a 5 listopada od godz. 19:30 w kościele będzie wieczór modlitwy z okazją do spowiedzi dla kandydatów i ich  rodziców.
 6. W piątek, 15 października, przypada Dzień Dziecka Utraconego. Na mszy św. o godz. 18.00 ogarniemy modlitwą rodziców i rodziny, które przedwcześnie pożegnały członka swojej rodziny.  Będziemy modlić się także o dzietność rodzin. Zapraszamy do modlitwy w tej intencji.
 7. Zbiórka dla ministrantów ze szkoły podstawowej w środę o 19:00 w salce, wejście z dziedzińca.
 8. Spotkanie dla młodzieży w piątek o godz. 19.15 w salce parafialnej.
 9. Bóg zapłać za ofiary na doposażenie kościoła. Bóg zapłać za ofiary, składane dzisiaj przed kościołem, na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 10. Odpust we Farze Poznańskiej od 10 do 17 października. Program na tablicy ogłoszeń.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki, Tota Tua (miesięcznik dla czcicieli Matki Bożej) i gazetka parafia.
 12. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę sp. Jacka Borkowskiego, os. Lecha 25 (msza św. pogrzebowa w czwartek o godz. 11.30), duszę śp. Aleksandry Malinowskiej, os. Lecha 22 i duszę śp. Teresy Łukaszewskiej, os. Lecha 42. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.