27 Niedziela Zwykła

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA XXVII ZWYKŁA

3 października 2021 r.

 1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Franciszka z Asyżu, wtorek – św. Faustyny Kowalskiej, środa – św. Brunona, czwartek – Matki Bożej Różańcowej, sobota – św. Dionizego i św. Jana Leonardiego.
 2. W dniu 7 października 2021 roku w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański dokona aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi. Rekolekcje przed Aktem Zawierzenia będą transmitowanie przez Radio Maryja i TV Trwam w blokach przed i po południowych od 4 października.
 3. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30 i różaniec, w dni powszednie, po mszy św. porannej. Dla dzieci nabożeństwo różańcowe: we wtorki, środy i czwartki o godz. 16.30. Prosimy rodziców, aby dołożyli starań, by dzieci uczestniczyły w nabożeństwie różańcowym. Dzieci zapraszamy także do śpiewu w scholi dziecięcej na mszy św. o godz. 11.15 w przyszłą niedzielę. Próba śpiewu na chórze o godz. 10.30.
 4. Zapraszamy na msze św. w intencji wspólnot różańcowych: we wtorek o godz. 7.30 msza św. Apostolstwa Dobrej Śmierci, a w czwartek, 7 października o godz. 18.00 msza św. Żywego Różańca.
 5. Zbiórka ministrantów starszych w środę o godz. 19.00 w salce parafialnej.                                                                                                                                                              
 6. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. wieczornej do godz. 21.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 7. Młodzież od 7 klasy SP zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o 19:15 w salce.
 8. Spotkanie Wspólnoty Rodzin w sobotę o godz. 19.15 w kościele.
 9. Spowiedź w październiku: w poniedziałki i wtorki pół godziny przed ranną mszą św.; od środy do piątku pół godziny przed ranną i wieczorną mszą św.; w soboty pół godziny przed ranną mszą św. oraz 16:00-18:00; w niedziele przed mszami św. z wyjątkiem wieczornej.
 10. Bóg zapłać za owoce tegorocznego lata ( zostaną przekazane SS. Albertynkom do jadłodajni Caritas) i Bóg zapłać za ofiary z żółtych kartek na doposażanie kościoła.
 11. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Dzień Papieski. Przed kościołem możliwość złożenia ofiary na fundusz stypendialny dla niezamożnej młodzieży – żywy pomnik wdzięczności za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.
 12. Salezjańskie Centrum Młodzieżowe informuje, że prowadzi Katolicką Poradnię Psychologiczną, przy ul. Wyżyny 7. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 13. W niedzielę 10 października o godz. 16:30 odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu premiera Verba Sacra w ramach cyklu Biblia Trzeciego Tysiąclecia. Fragmenty Księgi Przysłów usłyszymy w interpretacji popularnej aktorki telewizyjnej Barbary Bursztynowicz. Komentarz: ks. prof. dr hab. Janusz Nawrot. Oprawa muzyczna: kwartet Improsonus pod kierownictwem Katarzyny Stroińskiej – Sierant. Wstęp wolny. Planowana jest transmisja na kanale YouTube https://www.youtube.com/verbasacraonline
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki i gazetka parafialna. Tydzień św. Franciszka w Akademii Lubrańskiego. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 •  

  

 

 

         TYDZIEŃ ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

  w Akademii Lubrańskiego                                                             

 

Czwartek, 7 października 2021

Godz. 18.00, kościół Najświętszej Maryi Panny in Summo, Ostrów Tumski

Modlitwa o większą wrażliwość ekologiczną mieszkańców Poznania
Śpiew: Poldek Twardowski oraz Chór Kameralny Akademii Lubrańskiego

 

Sobota, 9 października 2021

 

Godz. 11.00-14.00  Akademia Lubrańskiego (wstęp wolny)

Rodzinne czytanie „Święty Franciszek” z serii „Święci uśmiechnięci”.
Spotkanie z Elizą Piotrowską, autorką książki 

oraz

Warsztaty pszczelarskie dla rodzin przy pasiece edukacyjnej Akademii Lubrańskiego zakończone degustacją miodu

 

 

Godz. 14.30-15.00  Akademia Lubrańskiego, Ogrody (wstęp wolny)

Nasadzenie pierwszych drzew (wiśni ozdobnych) oraz nadanie imion: Franciszek i Klara w ramach programu „Drzewo Franciszka”

(Fundacja Zakłady Kórnicki)