26 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA XXVI ZWYKŁA

26 września 2021 r.

 1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Wincentego a`Paulo, wtorek – św. Wacława, środa – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, czwartek – Hieronima, piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, sobota – św. Aniołów Stróżów.
 2. Październik jest miesiącem Różańca św. Nabożeństwo Różańcowe od piątku o godz. 17.30. Dla dzieci od przyszłego tygodnia we wtorki, środy i czwartki o godz. 16.30. W ciągu całego roku można dostąpić odpustu zupełnego za zmówienie Różańca. Trzeba daną część zmówić bez przerwy, z modlitwą złączyć rozważanie tajemnic, odmówić różaniec w kościele albo w rodzinie.
 3. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała w czwartek o godz. 19.15. Prosimy przynieść zapisane intencje, które będą włączone w modlitwę mszy św.
 4. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych, przed poświęceniem różańca w czwartek, 30 września o godz.: 15.45 klasy a,b oraz o 16.45 klasy c,d i inne szkoły. Spotkanie w salce parafialnej. W tym samym czasie spotkanie dla rodziców w drugiej salce. Poświęcenie różańca w niedzielę, 3 października, na mszy św. o godz. 11.15.
 5. W tym tygodniu : I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 10.30 i od 17.00 do 18.00 w intencji poszanowania życia ludzkiego i po mszy św. do godz. 21.00 w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Spowiedź i Komunia św. dla klas: 4, 5, 6, 7 i 8, w piątek od godz. 15.00 i komunia św. o godz. 16.30. Od godziny 17.00 do 18.00  spowiedź św. dla klas 7 i 8 i starszej młodzieży. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej w sobotę o godz. 7.15.  Odwiedziny chorych w piątek i w sobotę według stałego planu. Spotkanie Wspólnoty Rodzin wyjątkowo w drugą sobotę miesiąca – 9 października.
 6. Bierzmowanie. Młodzież, która czeka na przyjęcie tego sakramentu, przystąpi do bierzmowania 7 listopada (godzina będzie ustalona później). Przed bierzmowaniem odbędą się próby i wieczór modlitwy i spowiedź św. 23 października w godz. 10:30-12:30 młodzież ta odbędzie w salce parafialnej warsztaty ewangelizacyjne (spotkanie obowiązkowe). Młodych, którzy rozpoczęli przygotowanie do bierzmowania w maju prosimy o cierpliwość co do rozpoczęcia spotkań. Już teraz zapraszamy ich na warsztaty ewangelizacyjne 22 października w godz. 19:00-21:00 (spotkanie obowiązkowe).
 7. Ministranci. Zbiórka dla ministrantów ze szkół średnich 6 października o 19:00 w salce, dla ministrantów ze szkoły podstawowej 13 października o 19:00 w salce.
 8. Młodzież. Wracamy do spotkań duszpasterstwa młodzieży. Spotkanie dla młodych od 7 klasy SP wzwyż w piątek o 19:15 w salce.
 9. W przyszłą niedzielę, 3 października, będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne urodzaje. Można ofiarować w czasie mszy św. warzywa i owoce z własnych upraw lub zakupione, które zostaną przekazane do jadłodajni, SS. Albertynek. W ten sposób wyrażamy wdzięczność Panu Bogu za urodzaje i okazujemy miłosierdzie będącym w potrzebie.
 10. Rodziny. Zapraszamy rodziców z dziećmi na kawę i ciasto do salki (wejście z dziedzińca) w niedzielę 3 października po Mszy św. o 11:15.
 11. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w soboty o godz. 9.00. Parafian chętnych do pomocy prosimy, aby zadeklarowali pomoc, po mszy św., przy stoliku z prasą. Chodzi o podtrzymanie i uzupełnienie czterech zespołów, dyżurujących raz w miesiącu.
 12. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny.
 13. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego (z modlitewnikiem na październik). Jest Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki, Ziarno, gazetka parafialna.