25 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA XXV ZWYKŁA

19 września 2021 r.                                                                                                                                                                                                                                                

1.Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. mm. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Hong              Hasang, wtorek – św. Mateusza, czwartek – św. Ojca Pio.

 

  1. Bierzmowanie opóźnienie z powodu pandemii: dwie grupy – p. Mateusza Marszała oraz p. Agnieszki Dreger – zapraszamy na zaległe spotkanie w jednym terminie: piątek 24 września o godz. 19:30 do salki. Z kolei rodziców tej młodzieży zapraszamy na spotkanie dzień wcześniej – w czwartek 23 września na 19:30 do kościoła.

 

  1. Ministranci. Zapraszamy ministrantów na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Ministrantów w sobotę 25 września do kościoła oo. karmelitów na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu. Zapisy u ks. wikariusza.

 

  1. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na 2022 r. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

 

  1. We wtorek, 21 września, odpust w Parafii św. Mateusza na os. Orła Białego. Suma odpustowa godz. 19.00. Zapraszamy celników i urzędników skarbowych, w dniu ich Patrona.

 

  1. Rodziny. Zapraszamy rodziców i dzieci na kawę i ciasto po mszy św. o 11:15 w niedzielę 3 października.

 

  1. Kościół w Polsce podejmuje kolejne inicjatywy, by przyjść z pomocą osobom dotkniętym przemocą seksualną. Jedną z nich jest powstanie w Poznaniu Punktu Konsultacyjnego dla osób zranionych w środowisku kościelnym. Punkt jest do dyspozycji osób pełnoletnich. Odpowiednio przeszkoleni konsultanci, głównie świeccy, będą gotowi wysłuchać każdą osobę, udzielić odpowiedniej informacji i wsparcia w podjęciu adekwatnych dla danej sytuacji działań. Udzielenie pomocy będzie podejmowane z zachowaniem dyskrecji. Do punktu konsultacyjnego można zgłosić się na rozmowę osobiście lub telefonicznie. Punkt konsultacyjny ma siedzibę w Poznaniu przy ul. Wieżowej 5. Dyżury w każdą środę od godz. 17.00 do 19.00. Telefon: 693 700 645 Adres mailowy: punkt.konsultacyjny@archpoznan.pl. Więcej informacji: www.archpoznan.pl/pl/punkt-konsultacyjny. Osoby, które potrzebują wsparcia w tej materii, zapraszamy do Regionalnego Punktu Konsultacyjnego w Poznaniu.

 

  1.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kaplicy przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Album z okazji beatyfikacji błog. Stefana Wyszyńskiego i błog. Róży Czackiej, Mały Przewodnik Katolicki, Ziarno, gazetka parafialna.

 

  1. Módlmy się za zmarłych Parafian. Za duszę śp. Józefa Krupki, os. Lecha 42 (msza św. pogrzebowa w Parafii św. Józefa w Swarzędzu o godz. 11.00), śp. Teresy Kurach, os. Lecha 42, śp. Bogdana Kawki, os. Lecha 40. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Modlitwa do Św. Rodziny

 

Jezu, Maryjo i Józefie

w Was kontemplujemy

blask prawdziwej miłości,

do Was zwracamy się z ufnością.

 

Święta Rodzino z Nazaretu,

uczyń także nasze rodziny

środowiskami komunii i wieczernikami modlitwy,

autentycznymi szkołami Ewangelii

i małymi Kościołami domowymi.

Święta Rodzino z Nazaretu

niech nigdy więcej w naszych rodzinach nikt nie doświadcza

przemocy, zamknięcia i podziałów:

ktokolwiek został zraniony albo zgorszony

niech szybko zazna pocieszenia i uleczenia.

Święta Rodzino z Nazaretu,

oby przyszły Synod Biskupów

mógł przywrócić wszystkim świadomość

sakralnego i nienaruszalnego charakteru rodziny,

jej piękna w Bożym zamyśle.

Jezu, Maryjo i Józefie

Usłyszcie, wysłuchajcie naszego błagania.