24 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA  XXIV ZWYKŁA

12 września 2021 r.

1.Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Jana Chryzostom, wtorek – święto Podwyższenie Krzyża Świętego, środa – NMP Bolesnej, czwartek – św. mm. Korneliusza i Cypriana, piątek – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, sobota – św. Stanisława Kostki, niedziela –  – Rocznica poświęcenia naszego kościoła

2.W w sobotę, dnia 18 września br. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki będzie świętował swoje Imieniny. Tego dnia Czcigodny Solenizant w Katedrze o godz. 10.00 przewodniczył będzie uroczystej Mszy świętej. Do udziału serdecznie zapraszamy Czcigodnych  mieszkańców Poznania. Po Mszy świętej w Seminarium Duchownym możliwość złożenia Księdzu Arcybiskupowi życzeń osobiście. Dzień Imienin naszego Arcypasterza będzie też naznaczony modlitwą w Jego intencjach, a zwłaszcza o łaski w prowadzeniu Kościoła w Polsce.

3. W święto podwyższenia Krzyża św., 14 września, kończy się wydłużony czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Prosimy, aby w to święto, na Mszę św. przynieść do kościoła domowe krzyże. Prosimy o to zwłaszcza tych wszystkich, którzy w swoim życiu doświadczają krzyża. Ci, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła, niech adorują krzyż w domu.

4. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, na rok 21/22 odbędzie się w środę 15 września o godz. 19.15 w kościele.

5. Bierzmowanie zaległe. Nie znamy jeszcze dokładnej daty przyjęcia sakramentu przez młodzież, która czeka na bierzmowanie przesunięte z powodu pandemii. Planowane jest ono na październik/listopad tego roku. Dwie grupy – p. Mateusza Marszała oraz p. Agnieszki Dreger – zapraszamy na zaległe spotkanie w jednym terminie: piątek 24 września o godz. 19:30 do salki. Z kolei rodziców tej młodzieży zapraszamy na spotkanie dzień wcześniej – w czwartek 23 września na 19:30 do kościoła. Z kolei młodych, którzy w maju rozpoczęli przygotowanie do bierzmowania, dalszą formację kontynuować będą od końca września. Zapraszamy ich rodziców na spotkanie 16 września na godz. 19:45 do kościoła.

6. Zapraszamy ministrantów na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Ministrantów w sobotę 25 września do kościoła OO. karmelitów na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu. Zapisy u ks. wikariusza. Z kolei chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie do salki parafialnej (wejście z dziedzińca) 14 września na 17:00. Prosimy o przyjście z rodzicem. Zapraszamy też młodych naszej parafii, od 7 klasy SP wzwyż, na wyjazd integracyjny do Mościenicy k. Kórnika w dn. 17-19 września. Wyjazd w piątek popołudniu, powrót w niedzielę rano. Szczegóły i zapisy u ks. wikariusza.

7. Ruch „Mężczyźni św. Józefa” organizuje 18 września w Częstochowie „Oblężenie Jasnej Góry”. Jest to spotkanie dla mężczyzn chcących wykazywać się twórczą odwagą w rodzinie. Transmisja online na żywo w naszej parafii w salce (wejście z dziedzińca) – od 15:45; do 21:00. Można przyjść i wyjść w każdym momencie.

8. W przyszłą niedzielę, 19 września, przypada szósta rocznica poświęcenia naszego kościoła i odpust ku czci Matki Bożej Saletyńskiej. Różaniec saletyński o godz. 12.15, msza św. o godz. 12.30 i procesja. Będziemy dziękować Panu Bogu za naszą świątynię, modlić się za jej fundatorów żyjących i zmarłych. Mszę św. odprawi ks. Piotr Małecki.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny,album Gościa Niedzielnego o kard. Wyszyńskim i M. Róży Czackiej, gazetka parafialna i dla dzieci Ziarno.

10. Przypominamy, o obowiązku zakładania maseczek w czasie nabożeństw.