23 Niedziela Zwykła

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA XXIII ZWYKŁA

5 września 2021 r.

  1. W niedzielę, dnia 12 września 2021 roku o godzinie 12.00 w Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie odbędą się uroczystości wyniesienia do chwały ołtarzy Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Służebnicy Bożej Matki Elżbiety Róży Czackiej. Istnieje możliwość wspólnotowego uczestniczenia w transmisji telewizyjnej w dolnym kościele parafii pw. Nawiedzenia NMP. Transmisja uroczystości o godzinie 12.00. Obejrzenie transmisji nie zwalnia z uczestnictwa we mszy św.
  2. Spotkanie Żywego Różańca w środę, w kaplicy po wieczornej mszy św.
  3. W święto podwyższenia Krzyża św., 14 września, kończy się czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Przynaglamy Parafian, którzy jeszcze nie pojednali się z Panem Bogiem w tym czasie, aby z żywą wiarą przystąpili do sakramentów świętych.
  4. Bierzmowanie. Nie znamy jeszcze dokładnej daty przyjęcia tego sakramentu przez młodzież, która czeka na bierzmowanie przesunięte z powodu pandemii. Planowane jest ono na październik/listopad tego roku. Z kolei młodych, którzy w maju rozpoczęli przygotowanie do bierzmowania, dalszą formację kontynuować będą od końca września. Już teraz zapraszamy ich rodziców na spotkanie 16 września na godz. 19:45 do kościoła.
  5. Ministranci. Zapraszamy ministrantów na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Ministrantów w sobotę 25 września do kościoła OO. karmelitów na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu. Zapisy u ks. wikariusza. Z kolei chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie do salki parafialnej (wejście z dziedzińca) 14 września na 17:00. Prosimy o przyjście z rodzicem.
  6. Młodzież. Zapraszamy młodych na wyjazd do Wolsztyna w sobotę 11 września na diecezjalny Dzień Wspólnoty Młodzieży. Osoby chętne prosimy o kontakt z ks. wikariuszem (osobiście, e-mail, Facebook). Zapraszamy też młodych naszej parafii, od 7 klasy SP wzwyż, na wyjazd integracyjny do Mościenicy k. Kórnika w dn. 17-19 września. Wyjazd w piątek popołudniu, powrót w niedzielę rano. Szczegóły i zapisy u ks. wikariusza.
  7. Ruch „Mężczyźni św. Józefa” organizuje 18 września w Częstochowie „Oblężenie Jasnej Góry”. Jest to spotkanie dla mężczyzn chcących wykazywać się twórczą odwagą w braniu odpowiedzialności za życie swoich rodzin. Plan na stronie: oblezenie.mezczyzni.net Transmisja online tego wydarzenia odbędzie się na żywo w naszej parafii w salce (wejście z dziedzińca) – początek o 15:45; zakończenie o 21:00. Można przyjść i wyjść  w każdym momencie.
  8. Zapraszamy do Szkoły Katechistów. Obecność katechistów w parafii staje się wielką szansą podjęcia katechezy dorosłych oraz wprowadzaniem w życie obowiązujących w archidiecezji zasad prowadzenia katechezy przed chrztem dziecka oraz prowadzenia przygotowania kandydatów do bierzmowania w małych grupach. W tym roku formacyjnym zaplanowano 5 zjazdów stacjonarnych i 10 w formie zdalnej. Zgłoszenia do końca września 2021 roku. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.katecheza.pl oraz pod numerem telefonu 603-624-952.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Egzorcysta,Mały Przewodni Katolicki i Ziarno (dla dzieci)
  10. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę śp. Jana Bródki, os. Lecha 125, duszę śp. Józefa Chęsia, os. Lecha 35, oraz śp. Heleny Szymkowiak, os. Lecha 42 (msza św. pogrzebowa w piątek o godz. 11.00 na Nowinie). Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.