21 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA XXI ZWYKŁA

22 sierpnia 2021 r.

 

  1. Kalendarz liturgiczny: wtorek święto św. Bartłomieja Apostoła; czwartek Uroczystość NMP Częstochowskiej; piątek św. Moniki; sobota św. Augustyna.

 

  1. W czwartek Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza św. o 18:00, po niej odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Następnie półgodzinna Adoracja Najśw. Sakramentu.

 

  1. Dziś, 22 sierpnia, zgodnie z postanowieniem ONZ, przypada Międzynarodowy dzień upamiętnienia ofiar aktów przemocy ze względu na religię lub wyznanie. Szczegółowe informacje na stronie: laboratoriumwolności.pl.

 

  1. Przypominamy, że abp Stanisław Gądecki przedłużył czas Komunii św. wielkanocnej do Święta Podwyższenia Krzyża 14 września włącznie. Spowiedź św. w tygodniu pół godziny przed mszą św.; w soboty 16:00-18:00; w niedziele (wedle możliwości) przed mszami św.

 

  1. W niedzielę 29 sierpnia o 12.00 w Krobi odbędą się Dożynki Archidiecezjalne. Zachęcamy wiernych, nie tylko rolników, do uczestnictwa w dziękczynieniu Panu Bogu za plony i żywność. Jest to dla nas też okazja do dziękczynnej modlitwy Bogu za codzienny chleba.

 

  1. 11 września po raz 13. odbędzie się w Poznaniu Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie, które przybliża treść hasła Programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce. Tegoroczne Forum, pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”, rozpocznie się o 9:30 Mszą św. w kościele pw. św. Rocha (przewodniczy kard. Willem Jacobus Eijk z Utrechtu). Po Eucharystii, w auli Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej, obrady. Konieczne jest zgłoszenie się najpóźniej do 4 września za pośrednictwem strony: forum2021.pl. Msza św. i obrady będą też transmitowane na żywo online.

 

  1. Prośba. Rehabilitantka pracująca w hospicjum na os. Rusa pilnie szuka mieszkania dla siebie i synka. Osoby mogące pomóc w tej sprawie prosimy o kontakt.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Przewodnik Katolicki” i modlitewnik „5 minut z Bogiem” na wrzesień (przy zakupie „Przewodnika” modlitewnik jest gratis, cena samego modlitewnika to 3 zł), „Gość Niedzielny”, „Misyjne Drogi”.

 

  1. Módlmy się za zmarłych: za śp. Urszulę Sobkowską (os. Lecha 22). Msza św. pogrzebowa w czwartek o 19:45, pogrzeb na Miłostowie od Warszawskiej w piątek o 10:00.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    INFORMACJE STAŁE NA LIPIEC I SIERPIEŃ

W lipcu i w sierpniu zmienione godziny odprawiania Mszy św. w niedziele i dni powszednie oraz zmienione godziny urzędowania Biura Parafialnego. W niedziele wakacyjne nie ma mszy św. o 12.30.

Msza św. o godz. 8.00 w poniedziałek, środę i piątek
o godz.18.00 we wtorek, czwartek i sobotę.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.00

Różaniec do Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 17.30

Biuro Parafialne: poniedziałek 9.00 do 10.30, czwartek 16.00 do 17.30 i sobota 19.00 do 20.00.

Msza św. niedzielna w godzinach późniejszych w najbliższych parafiach: Parafia Pierwszych Polskich Męczenników, os. Tysiąclecia – godz. 20.00 i Parafia św. Łukasza, os. Rusa – godz. 20.30

Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. i w sobotę od godz. 16.00 – 18.00.