Uroczystość Wniebowzięcia NMP

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

15 sierpnia 2021 r.

 

  1. Kalendarz liturgiczny: wtorek św. Jacka; środa bł. Sancji Szymkowiak; piątek św. Bernarda, opata; sobota Piusa X, papieża.

 

  1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Fundusze zostaną całości przeznaczone na budowę magazynu żywności, który ma powstać obok obecnego magazynu w Wierzenicy. Pomoc żywnościowa dla ludzi w naszym rejonie to jeden z priorytetów Caritas. Czas pandemii jeszcze bardziej uwydatnił tę potrzebę wśród ludzi ubogich.

 

  1. W niedzielę 29 sierpnia o 12.00 w Krobi odbędą się Dożynki Archidiecezjalne. Zachęcimy wiernych, nie tylko rolników, do uczestnictwa w dziękczynieniu Panu Bogu za plony i żywność. Jest to dla nas też okazja do dziękczynnej modlitwy Panu Bogu za codzienny chleb.

 

  1. Procesja saletyńska w czwartek po mszy św. o 18.00. Następnie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

  1. Prośba. Rehabilitantka pracująca w hospicjum na os. Rusa pilnie szuka mieszkania dla siebie i synka. Osoby mogące pomóc w tej sprawie prosimy o kontakt po mszy św. w zakrystii.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny.

 

  1. Pomódlmy się za zmarłych parafian: za śp. Irenę Kozielczyk, os. Lecha 39 (pogrzeb odbył się w sobotę w Komornikach); za śp. Annę Szydłowską, os. Lecha 15 (msza św. pogrzebowa we wtorek o 9:30, pogrzeb o 11:15 na Junikowie); za śp. Marię Sobecką, os. Lecha 42 (msza św. pogrzebowa w środę o 10:00, pogrzeb na Junikowie o 11:15); za śp. Stefana Obrowskiego, os. Lecha 106 (msza św. pogrzebowa i pogrzeb na ul. Bluszczowej w piątek o 11:00). Wieczny odpoczynek…

 

                                                                                                                                                                                  INFORMACJE STAŁE NA LIPIEC I SIERPIEŃ

W lipcu i w sierpniu zmienione godziny odprawiania Mszy św. w niedziele i dni powszednie oraz zmienione godziny urzędowania Biura Parafialnego. W niedziele wakacyjne nie ma mszy św. o godz. 12.30.

Msza św. o godz. 8.00 w poniedziałek, środę i piątek
o godz.18.00 we wtorek, czwartek i sobotę.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.00

Różaniec do Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 17.30

Biuro Parafialne: poniedziałek godz. 9.00 do 10.30, czwartek godz. 16.00 do 17.30                    i sobota godz. 19.00 do 20.00.

Msza św. niedzielna w godzinach późniejszych w najbliższych parafiach: Parafia Pierwszych Polskich Męczenników, os. Tysiąclecia – godz. 20.00 i Parafia św. Łukasza, os. Rusa – godz. 20.30

Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. i w sobotę od godz. 16.00 – 18.00.