16 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA XVI ZWYKŁA

18 lipca 2021 r.

 1. Kalendarz liturgiczny: wtorek – bł. Czesława, środa – św. Apolinarego i św. Wawrzyńca z Brindisi, czwartek – św. Marii Magdaleny, piątek – św. Brygidy, sobota – św. Kingi.
 2. W poniedziałek, 19 dzień miesiąca, dzień saletyński w naszej parafii. Procesja saletyńska po mszy św. o godz. 8.00. Różaniec z intencjami saletyńskimi o godz. 7.20. Nabożeństwem do Matki Bożej z La Salette wynagradzamy Panu Bogu za przekleństwa i wulgaryzmy, opuszczone lekkomyślnie msze św. niedzielne, niepotrzebną pracę w niedziele, wynagradzamy za niezgodę oraz wyśmiewanie spraw Bożych.
 3. Msza św. z uwielbieniem i z prośbą o uzdrowienie duszy i ciała w czwartek o 19.15. Pod chórem można składać zapisane intencje, które zostaną włączone w sprawowaną mszę św.
 4. W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Niedziela 25 lipca br. będzie obchodzona w naszej archidiecezji jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Po mszy św. możliwość złożenia ofiary na rzecz poszkodowanych.
 5. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych we wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa: w przyszłą sobotę po mszy św. o godz. 18.00 i w niedzielę po mszy św. o godz. 9.30, 11.15 i 18.00. Przy tej okazji możliwość złożenia ofiary na środki transportu dla misjonarzy. Samochodami i motocyklami można wjechać na plac przy kościele.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymane naszego kościoła i za przybory szkolne dla dzieci z diecezji grodzieńskiej.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny oraz darmowe czasopisma o charakterze religijnym.

…………………………………………………………………………………………………………………………..

INFORMACJE STAŁE NA  LIPIEC

 1. W lipcu i w sierpniu zmienione godziny odprawiania Mszy św. w niedziele i dni powszednie oraz zmienione godziny urzędowania Biura Parafialnego. W niedziele wakacyjne nie ma mszy św. o godz. 12.30.

Msza św. o godz. 8.00 w poniedziałek, środę i piątek
                o godz.18.00 we wtorek, czwartek i sobotę.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.00

Różaniec do Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 17.30

Biuro Parafialne: poniedziałek godz. 9.00 do 10.30, czwartek godz. 16.00 do 17.30                    i sobota godz. 19.00 do 20.00.

 1. Msza św. niedzielna w godzinach późniejszych w najbliższych parafiach: Parafia Pierwszych Polskich Męczenników, os. Tysiąclecia – godz. 20.00 i Parafia św. Łukasza, os. Rusa – godz. 20.30
 2. Grupa Anonimowych Alkoholików spotyka się w każdy wtorek o godz. 19.00 w salce parafialnej i jest otwarta na wszystkich, którzy szukają pomocy do życia w trzeźwości.
 3. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. i w sobotę od godz. 16.00 -18.00.