7 Niedziela Wielkanocna

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA VII WIELKANOCY

16 maja 2021 r.

 

 1. Kalendarz liturgiczny: wtorek – św. Jana I, papieża i męczennika, czwartek – św. Bernardyna ze Sieny, piątek – św. Krzysztofa Magellanesa i Eugeniusza de Mazenod, sobota- św. Rity.

 

 1. Nabożeństwa majowe po mszy św. porannej i o godz. 17.30.

 

 1. Podtrzymujemy transmisję mszy św. niedzielnej o godz. 11:15.

 

 1. Dzieci, które przystąpiły w tych dniach do I Komunii św. zapraszamy z rodzinami do udziału w Białym Tygodniu. Msza św. o godz. 18.00, majowe nabożeństwo o 17.30. Prosimy dopilnować, aby dzieci przestrzegały postu eucharystycznego.
 2. Rocznica I Komunii św. w poniedziałek, 17 maja na mszy św. o godz. 19.15. Zapraszamy dzieci z rodzicami.
 3. Młodzież klas 7 i 8, która zgłosiła się na rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania zapraszamy na rekolekcje o Duchu Świętym w dniach 20-22 maja na godz. 19:30 do kościoła. Rekolekcje będą też transmitowane na naszym parafialnym Facebooku.
  Zapraszamy Parafian na czuwanie w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – sobota 22 maja, godz. 19:30. Czuwanie będzie transmitowane na naszym Facebooku.
 4. Dzieci zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na przygotowanie prac plastycznych na temat „Dary Ducha Świętego”. Prace przynosimy do 23 maja – do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.
 5. Trwa czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Okazja do spowiedzi św.: w poniedziałek i wtorek pół godziny przed poranną mszą św., a od środy do piątku pół godziny przed poranną i wieczorną mszą św.; w sobotę od godz. 16.00 do 18.00; w niedzielę przed mszami św. z wyjątkiem mszy św. wieczornej. Spowiedź św. w salce parafialnej, wejście z dziedzińca, z oczekiwaniem na zewnątrz.
 6. 9. Trwa rekrutacja do Publicznej Szkoły Podstawowej im. bł. Natalii Tułasiewicz i Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kard. Augusta Hlonda w Poznaniu przy ul. Mińskiej 32. Dużym atutem szkół jest spokojna okolica nad Maltą oraz nieliczne klasy. Szczegóły rekrutacji znajdują się na stronach szkół.
 7. Przed kościołem możliwość złożenia ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Ziarno, gazetka parafialna. .