6 Niedziela Wielkanocna

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA VI WIELKANOCNA

9 maja 2021 r.

 1. Kalendarz liturgiczny: środa – św. Pankracego, czwartek – NMP z Fatimy, piątek – św. Macieja, niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. Zgodnie z najnowszymi zarządzeniami podczas mszy św. może przebywać w kościele 60 osób. Prosimy jednak, aby zajmować także miejsca na chórze i w kaplicy oraz zachowywać odpowiedni odstęp. Cały czas należy w czasie liturgii mieć zasłonięte usta i noc.

 

 1. Nabożeństwa majowe po porannej mszy św. i o godz. 17.30. Środowa nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy razem z majowym nabożeństwem.

 

 1. W poniedziałek, wtorek i środę kwartalne dni modlitwy o dobre urodzaje i za kraje głodujące. We wtorek po mszy św. porannej procesja błagalna i litania do Świętych.

 

 1. Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie w czwartek 13 maja na godz. 19:15. Intencje można napisać na karce i włożyć pod chórem. Będziemy również dziękować Matce Bożej Fatimskiej za ocalenie życia papieża Jana Pawła II, w 40 rocznice zamachu na Jego życie. Msza będzie transmitowana na naszym parafialnym Facebooku.

 

 1. Młodzież klas 7 i 8, która zgłosiła się na rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania zapraszamy na rekolekcje o Duchu Świętym w dniach 20-22 maja na godz. 19:30 do kościoła. Rekolekcje będą też transmitowane na naszym parafialnym Facebooku.

 

 1. Podtrzymujemy transmitowanie parafialnych mszy św. niedzielnych o godz. 11:15 www.facebook.com/parafiachnk.

 

 1. Dzieci zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na przygotowanie prac plastycznych na temat „Dary Ducha Świętego”. Prace przynosimy do 23 maja – do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. Rocznica I Komunii św. w poniedziałek, 17 maja na mszy św. o godz. 19.15. Zebranie rodziców tych dzieci w poniedziałek, 10 maja o godz. 19.00 w kościele.

 

 1. Trwa czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Pomimo utrudnień przynaglamy, aby nie zaniedbać tego obowiązku. Okazja do spowiedzi św.: w poniedziałek i wtorek pół godziny przed poranną mszą św. oraz , a od środy do piątku pół godziny przed poranną i wieczorną mszą św.; w sobotę pół godziny przed poranną mszą św. oraz od godz. 16.00 do 18.00; w niedzielę przed mszami św. z wyjątkiem mszy św. wieczornej. Spowiedź św. w salce parafialnej, wejście z dziedzińca, z oczekiwaniem na zewnątrz.

 

 1. W przyszłą niedzielę, przed kościołem, możliwość złożenia ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za ofiary na daninę diecezjalną i utrzymanie naszego kościoła.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, GośćNiedzielny i gazetka parafialna.