5 Niedziela Wielkanocna

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA V WIELKANOCNA

2 maja 2021 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałekuroczystość NMP Królowej Polski,

wtorek – św. Floriana,

środa – św. Stanisława Kaźmierczyka,

czwartek – św. app. Filipa i Jakuba,

sobota św. Stanisława bp. i m., głównego patrona Polski

 

  1. W poniedziałek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Porządek odprawiania mszy św. jak w niedzielę. Prosimy o flagowanie mieszkań barwami maryjnymi i narodowymi.

 

  1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z majowym nabożeństwem. Poranna msza św. z majowym nabożeństwem o godz. 8.00. Prosimy, aby nie przychodzić dwukrotnie na nabożeństwa w ciągu dnia. Pragnienie częstszej obecności w świątyni zastąpić indywidualnym nawiedzeniem.

 

  1. Zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w środę o godz. 19.00 w kościele.

 

  1. W tym tygodniu : I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00 w intencji poszanowania życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Po mszy św. adoracja do godz. 21.00 w intencji zachowania i o nowe powołania kapłańskie oraz zakonne męskie i żeńskie. Miesięczna spowiedź i Komunia św. dla klas: 4, 5, 6, 7 i 8 w piątek od godz. 15.00, msza św. pierwszopiątkowa o godz. 18.00. Od godziny 17.30 spowiedź św. dla młodzieży. Odwiedzimy chorych z sakramentami św. w piątek i sobotę według stałego porządku. Nowe zgłoszenia w zakrystii.

 

  1. Zapraszamy małżeństwa na „spotkania w drodze”. W najbliższą sobotę spotkanie w kościele o godz. 19.00.

 

  1. Rocznica I Komunii św. w poniedziałek, 17 maja na mszy św. o godz. 19.15. Zebranie rodziców tych dzieci w poniedziałek, 10 maja o godz. 19.00 w kościele.
  2. Bóg zapłać za ofiary na daninę diecezjalną i na potrzeby naszego kościoła.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Ziarno, gazetka parafialna.
  4. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę śp. Danuty Nowak, os. Lecha 40. (msza św. pogrzebowa w piątek, o godz. 10.00) za duszę śp. Mariana Henzla, os. Lecha 42 (msza św. pogrzebowa w sobotę o godz. 9.00). Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.