4 Niedziela Wielkanocna

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA IV WIELKANOCNA

 25 kwietnia 2021 r.

 

  1. Kalendarz liturgiczny:

środa – Piotra Chanela i św. Ludwika M. Grignion de Montfort,

czwartek – św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy,

piątek – św. św. Piusa V, papieża,

sobota – św. Józefa Rzemieślnika.

 

  1. Czwartą Niedzielą Wielkanocną rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Będziemy się o to modlić w czasie mszy św. i w różańcu. Pana Boga prośmy o to także w prywatnych modlitwach.

 

  1. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30. Będziemy je przeżywać jako ufną prośbę o rychłe wznowienie Nawiedzenia naszej Archidiecezji przez Matkę Bożą w Jej Jasnogórskiego Wizerunku. Środowa nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w razem  z majowym nabożeństwem.

 

  1. W sobotę, pierwszą w miesiącu, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 7.15 i rozważanie tajemnic fatimskich. Nawiedzenie chorych z sakramentami św. w przyszłym tygodniu; nowe zgłoszenia w zakrystii.

 

  1. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii: w sobotę 15 maja o godz. 12.00, w niedzielę 16 maja o godz. 14.00 i w niedzielę 20 czerwca o godz. 14.00. W tym tygodniu spotkania: grupa sobotnia majowa w środę o godz. 16.30 i grupa niedzielna majowa, w czwartek o godz. 16.30, w kościele. Przyjście konieczne.

 

  1. Uczestnicząc we mszy św. należy zasłaniać drogi oddechowe, odsłaniając usta jedynie przed przyjęciem komunii św. Prosimy rozsiadać się na całej przestrzeni kościoła: nawa, podcienia, chór i kaplica. Komunia św. w niedzielę poza mszą św. o godz. 13.30.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary na daninę diecezjalną i ofiary na utrzymanie naszego kościoła.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, książeczka 31.dni z Maryją (specjalny modlitewnik na maj), Gość Niedzielny, Ziarno (dorośli zabierają dla dzieci zwłaszcza pierwszokomunijnych). Słuchaj na antenie i w internecie Dobrego Radia „Emaus” – www.radioemaus.pl.
  2. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę śp. Czesławy Janiszewskiej, os. Lecha 42 (msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 11.00), za duszę śp. Damiana Musiała, os. Lecha 5, i za duszę śp. Barbary Dobrogowskiej, os. Lecha 27 ( msza św. pogrzebowa w środę o godz. 11.30). Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.