3 Niedziela Wielkanocna

 

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA III WIELKANOCNA

 18 kwietnia 2021 r.

 

  1. Kalendarz liturgiczny:

środa – św. Anzelma,

piątek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski ( nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych),

sobota – św. Jerzego i Fidelisa).

 

  1. Dnia 20 kwietnia (wtorek) 2021 roku przypada 19. rocznica ingresu do katedry poznańskiej Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego. O godzinie 18.00 w katedrze Ksiądz Arcybiskup będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii. W naszej parafii, w czasie mszy św. pamiętać będziemy o Ks. Arcybiskupie Stanisławie Gądeckim. Prośmy Boga w modlitwie o siły, błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla naszego Pasterza. Uroczystość będzie transmitowana przez stronę internetową parafii katedralnej.

 

  1. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek o 19.00 w kościele. Pierwsza spowiedź św. dzieci w środę: dziewczynki o godz. 15.45, chłopcy o godz. 16.45.

 

  1. Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała w czwartek o godz. 19.15. Zapisane intencje można złożyć pod chórem. Transmisja na parafialnej stronie internetowej.

 

  1. W związku z trwającą epidemią obowiązuje wcześniej wydana dyspensa od obowiązku uczestnictwa we mszy św. niedzielnej i świątecznej. Komunia św. poza mszą św. dla osób niemieszczących się w limicie: w niedzielę o godz. 13.30. Spowiedź św. w salce parafialnej (wejście z dziedzińca) z oczekiwaniem na zewnątrz, pół godziny przed mszą św. odprawianą o godz. 8.00 i 18.00 i w sobotę od godz. 16.00 do 18.00. Transmisja mszy św. niedzielnej o godz. 11:15. Dostęp przez stronę: www.facebook.com/parafiachnk (z transmisji można korzystać nie mając konta na Facebooku – wystarczy wejść w podany link). Kościół w ciągu dnia otwarty.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra (o św. Józefie) Ziarno (dla dzieci zabierają dorośli).

 

  1. Bóg zapłać za ofiary na daninę diecezjalną i utrzymanie naszego kościoła.