Niedziela Miłosierdzia Bożego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

11 kwietnia 2021 r.

  1. Dnia 14 kwietnia br. (środa) obchodzić będziemy Święto Chrztu Polski. Zachęcamy do wywieszenia w dniu Święta Chrztu Polski flagi państwowej i watykańskiej. Szczegółowe informacje odnajdziemy na stronie internetowej: swietochrztu.pl Jest rzeczą istotną, aby pamięć o tak ważnym dla nas Polaków wydarzeniu była kultywowana rokrocznie z wielką powagą i radością, aby zapadła w pamięć zwłaszcza młodemu pokoleniu Polek i Polaków. W sprawowanych, dnia 14 kwietnia mszach świętych, modlić się będziemy za Ojczyznę. Po licznych remontach i konserwacji – w środę, 14 kwietnia 2021 r. zostanie na nowo otwarty kościół pw. Najświętszej Maryi Panny in Summo Posnaniensi, na Ostrowie Tumskim. O godzinie 17.00 Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański podczas Mszy św. dokona poświecenia ołtarza i figury Matki Bożej.
  2. Dzisiaj, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, Caritas Archidiecezji Poznańskiej dziękuje Panu Boga za 31 lat swojej służby. Z tej okazji Ks. Dyrektor Poznańskiej CARITAS przesyła wyrazy wdzięczności członkom Parafialnych Zespołów Caritas za zaangażowanie, a wszystkim ofiarodawcom za hojność i wsparcie dzieł Caritas. Zbiórka ofiar na Caritas dzisiaj przed kościołem. Można odpisać 1% podatku na Caritas. Ulotki z informacją na stoliku pod chórem.
  3. Spotkanie wspólnot różańcowych w środę, po wieczornej mszy św., w kościele.
  4. W związku z trwającą epidemią obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we mszy św. niedzielnej i świątecznej. W naszym kościele może uczestniczyć we mszy św. do 35 osób. Komunia św. poza mszą św. dla osób nie mieszczących się w limicie: w niedzielę o godz. 13.30. Spowiedź św. w salce parafialnej (wejście z dziedzińca) z oczekiwaniem na zewnątrz, pół godziny przed mszą św. odprawianą o godz. 8.00 i 18.00 i w sobotę od godz. 16.00 do 18.00. Transmisja mszy św. przez Internet w niedzielę o godz. 11.15. Dostęp przez stronę: www.facebook.com/parafiachnk Kościół w ciągu dnia otwarty.
  5. Prosimy panów o pomoc w rozebraniu wielkanocnego wystroju kościoła, w poniedziałek o godz. 19.00.
  6. BÓG ZAPŁAĆ za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, przy Grobie Pańskim, za ofiary na daninę diecezjalną i utrzymane naszego kościoła, na KUL i Wydział Teologiczny.
  7. W następną, trzecią Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Niedzielę Biblijną. Przypada ona w okresie Wielkanocnym, ponieważ to Zmartwychwstały Pan wyjaśnia nam Pisma, tak jak uczniom idącym do Emaus. W przyszłą niedzielę prosimy przyjść do kościoła z osobistym Pismem Świętym, po to, by w czasie przystępowania do Komunii św. położyć je na swoim sercu na znak, że czytane i rozważane Słowo Boże, tak jak Eucharystia, jest osobistym spotkaniem z Jezusem Zmartwychwstałym.
  8. Katedralna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. prowadzi zapisy do I klasy. Jest to ośmioletnia szkoła podstawowa z przedmiotami ogólnokształcącymi i muzycznymi dla dziewcząt i chłopców posiadających predyspozycje do kształcenia muzycznego. Program wychowawczy oparty jest na wartościach chrześcijańskich. Szczegółowe informacje można uzyskać drogą mailową, telefonicznie lub osobiście w sekretariacie szkoły, przy ulicy Filipińskiej 4. Tel: 61 877 33 95, e-mail: dyrektor@szkolakatedralna.pl
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Miłujcie się,. Zachęcamy do słuchania, także w internecie, Dobrego Radia „Emaus” – www.radioemaus.pl.