Niedziela Wielkanocna

 

Wielce Szanowni Parafianie i Goście!

Chrystus Zmartwychwstały leczy zranione ludzkie serca i zmienia gorycz w radość pojednania z Bogiem i ludźmi. Niech czas wielkanocny będzie dla każdego doświadczeniem nieskończonego Miłosierdzia Bożego i rozpali miłość w naszych sercach. Oby pamięć na Zmartwychwstałego podtrzymywała w nas tęsknotę za możliwością udziału w liturgii w kościele. Życzymy pełnych radości i pokoju Świąt Wielkiej Nocy! Życzymy zdrowia duszy i ciała. Obyśmy wszyscy w tych trudnych dniach mogli odnaleźć pociechę w Bożym miłosierdziu! Szczęść Boże!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA WIELKANOCNA

4 kwietnia 2021 r.

  1. Komunia święta poza mszą św. w Niedzielę Zmartwychwstania, Poniedziałek Wielkanocny oraz Niedzielę Miłosierdzia (II niedziela wielkanocna) o godz. 13:30 i 13:45.
  2. W drugie święto Wielkanocy porządek odprawiania mszy św. jak w niedzielę.
  3. Zachęcamy do prywatnego odmawiania Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
  4. W piątek po Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę różaniec fatimski o godz. 7.15 do Niepokalanego Serca Matki Bożej.
  6. W przyszłą niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia; przed kościołem możliwość złożenia ofiary na CARITAS.
  7. Serdeczne podziękowanie wszystkim Parafianom, którzy przyczynili się do przygotowania kościoła i otoczenia na Triduum Paschalne. Podziękowanie za przygotowanie liturgii ministrantom seniorom oraz panom przeprowadzającym transmisje online. Podziękowania dla Pań i Panów dozorców pracujących na osiedlu. Uszanujmy ich pracę.
  8. Bóg zapłać za ofiary na doposażanie naszego kościoła, na daninę diecezjalną i kwiaty do Grobu Pańskiego. Parafian, którzy od wiosny zamieszkują na działce prosimy, aby zechcieli daninę diecezjalną złożyć przed rozpoczęciem sezonu.
  9. Przy zakrystii świąteczny numer Gościa Niedzielnego, Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki oraz Miłujcie się i Ziarno.
  10. Módlmy się za zmarłych Parafian. Za duszę śp. Tadeusza Lewandowskiego, os. Lecha 5 (msza św. pogrzebowa w czwartek o godz. 9.00, pogrzeb w piątek o godz. 10.40 od Warszawskiej), Tadeusza Węcławka, os. Lecha 53 (msza św. pogrzebowa 13 kwietnia godz. 12.30) i śp. Stanisława Kowalczyka, os. Lecha 128 (msza św. pogrzebowa w Luboniu). Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.