Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

22 listopada 2020 r.

  1. Dzisiaj, po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi. Msza św. kończy się błogosławieństwem eucharystycznym. Za pobożne i publiczne zmówienie ww. aktu poświęcenie można dostąpić odpustu zupełnego.
  2. W dniu 27 listopada, w piątek, minie sześć lat od śmierci Służebnicy Bożej Wandy Błeńskiej, lekarki i świeckiej misjonarki, nazywanej Matką Trędowatych, których leczyła ponad 40 lat w Ugandzie. Tego dnia o godz. 18:00 w parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza na Nowinie odbędzie się Msza św., i różaniec przy grobie Poznanianki Stulecia. Msza św. transmitowana będzie na Facebooku: www.facebook.com/wandablenska
  3. Dnia 29 listopada, w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynają się „Ogólnopolskie Rekolekcje Oddanie33”. Są to 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do aktu oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Ks. Abp Stanisław Gądecki będzie przewodniczył Mszy świętej inauguracyjnej wydarzenie, która odbędzie się 29 listopada, o godz. 10:00 w katedrze poznańskiej. Rekolekcje będą również emitowane w Radiu Emaus w terminie od 29.11 do 31.12 – od poniedziałku do piątku o godz. 5.40 oraz 18.40, a w sobotę i niedzielę o godz. 6.40 oraz 15.10. Rekolekcje są propozycją formacji duchowej na czas Adwentu. Wszystkie materiały znaleźć można na stronie: www.oddanie33.pl. Zachęcamy do wzięcia udziału w rekolekcjach, wszystkich pragnących zawierzyć się Panu Jezusowi przez Maryję, zwłaszcza w trudnym czasie pandemii.
  4. W niedzielę, dzisiaj, 22 listopada o 16:30 odbędzie się premiera trzeciej edycji Verba Sacra w internecie. Fragmenty Ksiąg Machabejskich zobaczymy w interpretacji znanego aktora Andrzeja Mastalerza. Premiera odbędzie się na kanale YouTube https://www.youtube.com/verbasacraonline , www.verbasacra.pl
  5. Z inicjatywy młodzieży naszej parafii organizujemy zbiórkę na rzecz Domu Pomocy Społecznej św. Rocha w Poznaniu. Siostry Serafitki zapewniają w nim całodobową opiekę 60 podopiecznym z wieloraką niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, po każdej mszy św. młodzież będzie zbierała przed kościołem ofiary do puszek; pieniądze można przelewać także na konto parafii z dopiskiem „DPS św. Roch”. Można także tego dnia przynosić do kościoła chemię gospodarczą, środki czystości i artykuły higieniczne: szczególnie pieluchy 3-5 kg oraz nawilżone chusteczki dla dzieci.
  6. Za tydzień rozpoczynamy Adwent Zachęcamy do przygotowania rodzinnego wieńca adwentowego z czterema świecami we własnym zakresie. Poświęcenie wieńców adwentowych, w przyszłą niedzielę na każdej mszy św. Zachęcamy dzieci do przygotowania lampionu roratniego i rodzinnej stajenki betlejemskiej pod choinkę.
  7. Spotkanie wspólnoty różańcowej w środę po wieczornej mszy w. w kościele.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodni Katolicki, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Egzorcysta, kalendarzyki kieszonkowe Księgarni św. Wojciecha i gazetka parafialna.
  9. Opłatki wigilijne i świece Caritas od przyszłej niedzieli w salce parafialnej. Ofiary przeznaczone na CARITAS oraz doposażanie i ogrzewanie kościoła.
  10. Módlmy się za zmarłych Parafian. Za duszę śp. Marty Ratajczk, os. Lecha 124. Msza św. pogrzbowa w Par. Bożego Ciała w poniedziałek o godz. 18.00  Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.