33 Niedziela Zwykła

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA  XXXIII ZWYKŁA

15 listopada 2020 r.

 

  1. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – św. Małgorzaty Szkockiej i św. Gertrudy

wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej

środa – błog. Karoliny Kózkówny,

piątek – św. Rafała Kalinowskiego,

sobota – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny,

  1. W czwartek dzień saletyński. Różaniec saletyński o godz. 7.30, msza św. i procesja do figury Matki Bożej Saletyńskiej. Tym nabożeństwem wynagradzamy za opuszczone lekkomyśnie niedzielne Msze św., nieposzanowanie spoczynku niedzielnego i okropne przekleństwa, bluźnierstwa i złorzeczenia.
  2. Adoracja Najświetszego Sakramentu w czwartek po rannej mszy św. do godz. 10.30, a o godz. 19.15 msza św. o uzdrowienie.
  3. We wrześniu miał odbyć się 52 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Budapeszcie. Z powodu pandemii nie jest to możliwe. Sekreariat Kongresu zaprasza wiernych na całym świecie na wspólną modlitwę i adorację w dniu 21 listopada 2020 roku. W związku z tym w naszej parafii Adoracji Najświętszego Sakramentu w sobotę od godziny 16.00 do 18.00 i po mszy św. wieczornej do godz. 20.00. Chodzi o to, aby jak najwięcej osób mogło połączyć się razem w modlitwie. Szczegóły można znaleźć na stronie www. corpusdomini.iec2020.hu. Tym razem uczestnicy mogą również przyłączyć się do Adoracji i modlitwy ze swojego domu, poprzez indywidualną modlitwę, różaniec czy czytanie Pisma św. Zachęcamy parafian, aby zgłosili swój udział na w/w stronie internetowej. W taki sposób miejsc modlitwy na mapie Polski i Świata będzie jeszcze więcej! Św. Urszula Ledóchowska, patronka naszej Archidiecezji, napisała: “Modlitwa jest mostem łączącym doczesność z wiecznością, ziemię z niebem, człowieka z Bogiem.” Niech nas wszystkich, 21 listopada 2020 roku, połączy ten duchowy most!
  4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji chrześcijan prześladowanych za wiarę w piątki o godz. 17.40.
  5. W przyszłą niedziele Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończy się rok kościelny. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi. Msza św. kończy się błogosławieństwem eucharystycznym.
  6. Bóg zapłać za ofiary na nasze seminarium i na doposażanie naszego kościoła. Bóg zapłać za zgrabienie liści przy kościele i zespołom sprzątającym kościół.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodni Katolicki, Gość Niedzielny, Egzorcysta, gazetka parafialna.
  8. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę śp. Anny Niełacnej-Nowak, os. Lecha 126 (msza św. pogrzebowa w piątek o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.