28 Niedziela Zwykła

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA  XXVIII ZWYKŁA

11 października 2020 r.

 1. W poniedziałek, 12 października br., w Rocznicę Poświęcenia Katedry Poznańskiej o godzinie 18.00 będzie sprawowana uroczysta Eucharystia podczas, której będziemy dziękowali Panu Bogu za dar życia, powołania i biskupiej posługi Księdza Biskupa Stanisława Napierały, który w tym roku obchodzi 40. rocznicę przyjęcia sakry biskupiej. Do Katedry zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w modlitwę w intencji Dostojnego Jubilata.
 2. W niedzielę 18 października, w Światową Niedzielę Misyjną i święto św. Łukasza, patrona lekarzy, Archidiecezja Poznańska rozpoczyna proces beatyfikacyjny Wandy Błeńskiej, poznańskiej lekarki i świeckiej misjonarki, leczącej przez ponad 40 lat chorych na trąd w Ugandzie. Uroczystość w Katedrze: o godz. 9.30 otwarcie procesu; o godz. 10.00 Msza Święta pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego. Transmisje online (facebook.com/wandablenska) i w Radiu Emaus.
 3. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci we wtorki, środy i czwartki o godz. 16.30. Prosimy o liczniejszy udział dzieci przygotowujące się do I komunii św. Zapraszamy do konkursu różańcowego. Zrób różaniec i przynieś do kościoła.
 4. W dni powszednie przyjmujemy rezerwacje intencji mszalnych na 2021 r.
 5. Krąg Biblijny w środę, po mszy św. wieczornej, w salce parafialnej.
 6. W czwartek przypada Dzień Dziecka Utraconego. Na mszy św. o godz. 8.00 ogarniemy modlitwą rodziców i rodziny, które przedwcześnie pożegnały członka swojej rodziny. Będziemy modlić się także o dzietność rodzin. Zapraszamy do modlitwy w tej intencji.
 7. Spotkanie kandydatów do bierzmowanych z grupy, której animatorką jest pani Anna Sprutta, w czwartek o godz. 19.00 w salce
 8. Spotkanie dla młodzieży w piątek o godz. 19.15 w salce parafialnej.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny. We mszy św. modlitwa za misje, a przed kościołem możliwość złożenia ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
 10. W najbliższą niedzielę, mszę św. o godz. 11.15 przygotowują małżeństwa z dziećmi. Dzieci zapraszamy na próbę scholi w niedzielę o godz. 10.20, do salki.
 11. Bóg zapłać za ofiary na doposażenie kościoła. Bóg zapłać za ofiary, składane dzisiaj przed kościołem, na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 12. W przyszłą niedzielę czcimy św. Łukasza Ewangelistę, jest to dzień modlitw za Pracowników Służby Zdrowia i odpust w Parafii św. Łukasza na os. Rusa. Suma odpustowa w niedzielę, 18.10. o godz. 12.30. Zapraszamy szczególnie służbę zdrowia.
 13. Spotkanie modlitewne przy Krzyżu Papieskim, w Parku Jana Pawła II, 16 października o godz. 21.00, w 42 rocznicę wyboru. Zachowujemy warunki sanitarne.
 14. W przyszłą niedzielę, 18 października br. POKUTNY MARSZ RÓŻAŃCOWY. Modlimy się zawsze w tej samej intencji: „Z Maryją, naszą Królową o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii i wypełnienie Ślubów Jasnogórskich Narodu” Początek o godz. 12.30 mszą św. w kościele Bożego Ciała.
 15. Odpust we Farze. Program na tablicy ogłoszeń.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny z płytą, Mały Przewodnik Katolicki, Miłujcie się, Egzorcysta i gazetka parafia.