27 Niedziela Zwykła


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XXVII ZWYKŁA
4 października 2020 r.
1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Faustyny Kowalskiej, wtorek – św.Brunona, środa – Matki Bożej Różańcowej, piątek – św. Dionizego i św. Jana Leonardiego.
2. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci: we wtorki, środy i czwartki o godz. 16.30. Dzieci zapraszamy do udziału w konkursie różańcowym polegającym na własnoręcznym wykonaniu różańca. Przynieść je można do kościoła przez cały październik podczas nabożeństw różańcowych lub mszy św. Prosimy rodziców, aby dołożyli starań, by dzieci uczestniczyły w nabożeństwie różańcowym.
3. Zapraszamy na msze św. w intencji wspólnot różańcowych: we wtorek o godz. 7.30 msza św. Apostolstwa Dobrej Śmierci, a w środę, 7 października o godz. 18.00 msza św. Żywego Różańca.
4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę w salce parafialnej po wieczornej mszy św.
5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu po rannej mszy św. do 10:30 i pół godziny po wieczornej.
6. W czwartek o 19:00 w salce spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy, której animatorem jest p. Aleksandra Brożek.
7. Młodzież od 7 klasy SP zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o 19:15 do salki.
8. Spowiedź w październiku: w poniedziałki i wtorki pół godziny przed ranną mszą św.; od środy do piątku pół godziny przed ranną i wieczorną mszą św.; w soboty pół godziny przed ranną mszą św. oraz 16:00-18:00; w niedziele przed mszami św. z wyjątkiem wieczornej.
9. Bóg zapłać za owoce tegorocznego lata ( zostaną przekazane SS. Albertynkom do jadłodajni Caritas) i Bóg zapłać za ofiary na doposażanie kościoła.
10. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Dzień Papieski. Przed kościołem możliwość złożenia ofiary na fundusz stypendialny dla niezamożnej młodzieży – żywy pomnik wdzięczności za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.
11. W poniedziałek, 12 października br., w Rocznicę Poświęcenia Katedry Poznańskiej w Bazylice Archikatedralnej o godzinie 18.00 będzie sprawowana Eucharystia podczas, której będziemy dziękowali Panu Bogu za dar życia, powołania i biskupiej posługi Księdza Biskupa Stanisława Napierały, który w tym roku obchodzi 40. rocznicę przyjęcia sakry biskupiej. Na uroczystą Mszę Świętą zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólną modlitwę w intencji Dostojnego Jubilata, którzy na różnych etapach życia spotkali Księdza Biskupa Stanisława Napierałę jako wykładowcę, rektora i biskupa pomocniczego.
12. Salezjańskie Centrum Młodzieżowe informuje, że prowadzi Katolicką Poradnię Psychologiczną, przy ul. Wyżyny 7. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
13. Koncert z Okazji 100-lecia Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego we Farze 11 października br. o godz. 16.30. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki (ciekawy artykuł o Różańcu), Gość Niedzielny, Egzorcysta, Mały Przewodnik Katolicki i gazetka parafialna, modlitewnik na październik i książka Ojcze nasz kardynała Stefana Wyszyńskiego.