Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

24 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XXIV ZWYKŁA
13 września 2020 r.
1.Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – święto Podwyższenie Krzyża Świętego, wtorek – NMP Bolesnej, środa – św. mm. Korneliusza i Cypriana, czwartek – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, piątek – św. Stanisława Kostki, sobota – Rocznica poświęcenia kościoła
2. W piątek, dnia 18 września br. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki będzie świętował swoje Imieniny. Tego dnia Czcigodny Solenizant w Katedrze o godz. 10.00 przewodniczył będzie uroczystej Mszy świętej. W związku z pandemią prosimy o przybycie do katedry w maseczce zasłaniającej nos i usta . Nie będzie możliwości indywidualnego składania życzeń. Dzień Imienin naszego Arcypasterza niech będzie naznaczony modlitwą o łaski niezbędne w prowadzeniu Kościoła w Polsce.
3. W poniedziałek, 14 wrześnai, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy, aby na Mszę św. przynieść do kościoła domowe krzyże. Prosimy o to zwłaszcza tych wszystkich, którzy w swoim życiu doświadczają krzyża. Ci, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła, niech adorują krzyż w domu.
4. Biały Tydzień. Wszystkie dzieci, które były w tym roku u I Komunii św. rozpoczynają w poniedziałek Biały Tydzień. Biały Tydzień to dni dziękczynienia za łaskę I Komunii św. i dni umocnienia przyjaźni z Panem Jezusem. Msza św. o godz. 18.00; uczestnictwo w strojach komunijnych. Spowiedź św. dla dzieci z czerwca w poniedziałek o godz. 17.15.
5. Krąg biblijny w środę po wieczormej Mszy sw.
6. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, na rok 20/21 odbędzie się w czwartek 17 września o godz. 19.15 w kościele.
7.Spotkanie wspólnoty młodzieżowej w piątek o godz. 19.15 w salce.
8. W najbliższą sobotę, 19 września, przypada piąta rocznica poświęcenia naszego kościoła i odpust ku czci Matki Bożej Saletyńskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i różaniec saletyński, msza św. o godz. 18.00 i procesja. Będziemy dziękować Panu Bogu za naszą świątynię, modlić się za jej fundatorów żyjących i zmarłych. Ze względu na pandemię świętować będziemy bez udziału zaproszonych kapłanów. Mszę św. odprawi ks. Wojciech Pieczyński, kapelan szpitala przy ul. Lutyckiej.
9. Zapraszamy na duchową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej na Świętej Górze w Gostyniu, skąd będzie transmitowana msza św. we wtorek, w dzień Matki Bożej Bolesnej, 15 września o godz. 11:00 na antenie TVP3. Parafian chorych i niepełnosprawnych zachęcamy do uczestnictwa.
10. Małżeństwa, które przeżywają 25 i 50 rocznicę Sakramentu Małżeństwa zapraszamy do Katedry na mszę św. połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, w niedzielę 20 września br. o godz. 16.00. Ze względu na sytuację epidemiologiczną i związane z nią obawy, nie będzie spotkania towarzyskiego po mszy św.
11. Zapraszamy na pokutny marsz różańcowy w niedzielę 20 września 20 r. Rozpocznie się w kościele Bożego Ciała mszą św. o godzinie 12.30. Następnie modląc się na różańcu dojdziemy około godziny 15.45 przed obrazem Matki Bożej w Cudy Wielmożnej u Ojców Franciszkanów.
12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Egzorcysta, gazetka parafialna i dla dzieci Ziarno.
Przypominamy, o obowiązku zakładaniu maseczek w czasie nabożeństw.
13. Módlmy się za zmarłych parafian. Za dusze śp. Stefana Lewandowicza, os. Lecha 97 (msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 9.00). Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.