Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

23 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XXIII ZWYKŁA
6 września 2020 r.

1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Merlchiora Grodzickiego, wtorek – święto Narodzenia NMP, sobota – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

2. Spotkanie Żywego Różańca w środę, w kaplicy po wieczornej mszy św.

3. Kręg Biblijny w środę o godz. 18.50 (po mszy św.) w salce parafialnej

4. I Komunia św. W sobotę i w niedzielę na mszy św. o godz. 14.00 dwie grupy dzieci przystąpią do I Komunii św. Próba liturgiczna w środę o godz. 15.00 (grupa sobotnia) i o godz. 16.00 (grupa niedzielna). Druga spowiedź św. w czwartek wg tej samej kolejności o godz. 16.00 i i 17.00. Od poniedziałku, 14 września, Biały Tydzień dla wszystkich dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii św. w naszej parafii. Wtedy zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.

5. Spotkanie duszpasterskie dla młodzieży w piątek o godz. 19.15 w salce.

6. W święto podwyższenia Krzyża św., 14 września, kończy się wydłużony czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Przynaglamy Parafian, którzy jeszcze nie pojednali się z Panem Bogiem w tym czasie, aby z żywą wiarą przystąpili do sakramentów świętych.

7.W przyszłą niedzielę, gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na 2021 r. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów. Bóg zapłać za ofiary z „żółtych kartek” na doposażanie naszego kościoła.

8. Zachęcamy do obejrzenia filmu „Zieja”, który miał być emitowany w kinach w marcu br. Pandemia koronawirusa uniemożliwiła prezentację filmu. Informujemy, film wszedł do kin. „Zieja” to film o niezwykłym kapłanie, kapelanie wojskowym podczas wojny polsko-rosyjskiej w 1920 roku oraz naczelnym kapelanie Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego i współzałożycielu KOR-u, inwigilowanym przez służbę bezpieczeństwa PRL. Ks. Zieja swoje życie oparł na wierności Ewangelii. Wyrażała to jego dewiza życiowa: „nie zbijaj nigdy nikogo”.

9 . Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Egzorcysta,Mały Przewodni Katolicki i Ziarno (dla dzieci)

10. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę śp. Haliny Golik, os. Lecha 15. (msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 11.00), duszę śp. Anny Jedynak, os. Lecha 53 (pogrzeb w Kiekrzu w oraz śp. Przemysława Fornalika os. Lecha 129 (msza św. pogrzebowa we wtorek o godz.9.00). Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.