20 Niedziela Zwykł

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XX ZWYKŁA
16 sierpnia 2020 r.


1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek św. Jacka, wtorek bł. Sancji Szymkowiak, czwartek św. Bernarda opata, piątek Piusa X papieża, sobota NMP Królowej.
2. Dzisiejsza niedziela z inicjatywy abp. Stanisława Gądeckiego jest Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu, w którym 4 sierpnia doszło do tragicznej w skutkach potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Modlimy się za zmarłych i poszkodowanych. Dzisiaj przed kościołem, po wszystkich mszach św., zbiórka do puszek środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.
3. Wydawanie żywności przez nasz Parafialny Zespół Caritas w poniedziałek 17 sierpnia o godz. 17:00, wejście z dziedzińca. Zapraszamy osoby potrzebujące wsparcia.
4. Procesja saletyńska w środę po mszy św. o godz. 8.00.
5. W czwartek po wieczornej mszy św. półgodzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
6. Młodzież zapraszamy na spotkanie w piątek na godz. 19:15 do salki.
7. Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła 22 sierpnia Międzynarodowym Dniem Upamiętniającym Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie. W Polsce organizacją i przygotowaniem obchodów tego dnia Pamięci jest Laboratorium Wolności Religijnej. Szczegóły na stronie internetowej www.laboratoriumwolnosci.pl.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki, Egzorcysta i Gość Niedzielny.
9. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę śp. Jana Lembicza, pogrzeb odbył się w ubiegłym tygodniu.

INFORMACJE STAŁE NA LIPIEC I SIERPIEŃ
A. W lipcu i w sierpniu zmienione godziny odprawiania Mszy św. w niedziele i dni powszednie oraz zmienione godziny urzędowania Biura Parafialnego. W niedziele wakacyjne nie ma mszy św. o godz. 12.30.
Msza św. o godz. 8.00 w poniedziałek, środę i piątek
o godz.18.00 we wtorek, czwartek i sobotę.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.00
Różaniec do Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 17.30
Biuro Parafialne: poniedziałek godz. 9.00 do 10.30, czwartek godz. 16.00 do 17.30 i sobota godz. 19.00 do 20.00.
B. Msza św. niedzielna w godzinach późniejszych w najbliższych parafiach: Parafia Pierwszych Polskich Męczenników, os. Tysiąclecia – godz. 20.00 i Parafia św. Łukasza, os. Rusa – godz. 20.30
C. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. i w sobotę od godz. 16.00 – 18.00.