Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

16 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XVI ZWYKŁA
19 lipca 2020 r.
1.Kalendarz liturgiczny: środa – św. Marii Magdaleny, czwartek – św. Brygidy, piątek – św. Kingi, sobota – św. Jakuba apostoła.
2. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych we wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa: w przyszłą sobotę po mszy św. o godz. 18.00 i w niedzielę po mszy św. o godz. 9.30, 11.15 i 18.00. Przy tej okazji możliwość złożenia ofiary na środki transportu dla misjonarzy. Samochodami i motocyklami można wjechać na plac przy kościele.
3. W czwartek po mszy św. wieczornej półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie spotkanie Kręgu Biblijnego.
4. Księża Jezuici prowadzą Poradnię Psychologiczno-Duchową VINEA i zapraszają do korzystania z konsultacji i pomocy zarówno psychologicznej jak i duchowej. Udostępniona jest również pomoc online. Szczegóły na stronie: www.vinea.org.pl lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 12:30-16:30, tel. 797 907154
5. Prosimy parafian zamawiających intencje mszalne, aby przed mszą św. sprawdzali na tablicy ogłoszeń poprawność zapisanej intencji i przed odprawieniem mszy św. zgłaszali ewentualne nieścisłości.
6. Bóg zapłać za ofiary złożone na doposażanie naszego kościoła.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest Przewodnik Katolicki (), Egzorcysta (miesięcznik o zagrożeniach duchowych) i Gość Niedzielny.
8. Módlmy się za zmarłych parafia. Za duszę śp. Kazimierza Mułkowskiego, os. Lecha 109. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
…………………………………………………………………………………………………………………………..

INFORMACJE STAŁE NA LIPIEC
A. W lipcu i w sierpniu zmienione godziny odprawiania Mszy św. w niedziele i dni powszednie oraz zmienione godziny urzędowania Biura Parafialnego. W niedziele wakacyjne nie ma mszy św. o godz. 12.30.
Msza św. o godz. 8.00 w poniedziałek, środę i piątek
o godz.18.00 we wtorek, czwartek i sobotę.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.00
Różaniec do Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 17.30
Biuro Parafialne: poniedziałek godz. 9.00 do 10.30, czwartek godz. 16.00 do 17.30 i sobota godz. 19.00 do 20.00.
B. Msza św. niedzielna w godzinach późniejszych w najbliższych parafiach: Parafia Pierwszych Polskich Męczenników, os. Tysiąclecia – godz. 20.00 i Parafia św. Łukasza, os. Rusa – godz. 20.30
C. Grupa Anonimowych Alkoholików spotyka się w każdy wtorek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
D. Prosimy o podawanie intencji mszalnych, uprzednio zarezerwowanych, na sierpień i wrzesień. Można to uczynić w niedzielę, po Mszy św., w zakrystii.
E. Dzieci wyjeżdżające na kolonie powinny zabrać pisemne oświadczenie rodziców, iż jest ich wolą, aby dziecko uczestniczyło w niedzielnej Mszy św.
F. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. i w sobotę od godz. 16.00 -18.00.