14 Niedziela Zwykła


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XIV ZWYKŁA
5 lipca 2020 r.
1.Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – bł. Marii Teresy Ledóchowskie, środa – św. Jana z Dukli, czwartek – św. Augustyna Zhao Rohg, sobota – św. Benedykta, patrona Europy.
2. W związku z podjętymi decyzjami i przekazanymi wcześniej informacjami 86. Poznańska Pielgrzymka ma charakter duchowy. Jedynymi przedstawicielami będą księża pielgrzymujący w formie sztafety. Wszystkie inne inicjatywy pielgrzymowania nie odbywają się w ramach PPPnaJG i nie były konsultowane z organizatorami. Ponadto nie zostały uzgodnione na drodze administracyjnej. Samowolne pielgrzymowanie i nadużywanie dobroci dotychczasowych gospodarzy wiąże się z narażeniem ich i własnego bezpieczeństwa. Bardzo prosimy o nieignorowanie zasad ochrony zdrowia i życia ludzkiego w czasie epidemii. Zachowując zasady powszechnie obowiązujące i wyznaczone przez Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwo Zdrowia zapraszamy do:
– wspólnej modlitwy na rozpoczęcie pielgrzymki w Katedrze Poznańskiej w poniedziałek (jutro) 6 lipca 2020 roku o godz. 8.00
– wzięcia udziału w pielgrzymce duchowej w Poznaniu, lub przez media społecznościowe
– przyjazdu indywidualnie lub autobusami na Jasną Górę 15.07.2020 r. gdzie od godz. 12:30 – 15:00 – wejście przewodników z pielgrzymami i indywidualna modlitwa w kaplicy, o godz. 16:00 – Msza św. w kaplicy oraz o godz. 21:00 – Apel Jasnogórski. Natomiast 16.07.2020 o godz. 11:00 – Msza św. w kaplicy, o 17:00 – Droga Krzyżowa, o 21.00 Apel Jasnogórski. Aktualności i transmisje: www.pielgrzymka.archpoznan.pl, www.facebook.com/PoznanskaPielgrzymka
3. Spotkanie wspólnoty różańcowej w środę po porannej mszy św.
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: „Przewodnik Katolicki”. Jest „Mały Przewodnik Katolicki”. W internecie:www ProPublico.TV, www Wiara.pl
5. Bóg zapłać za ofiary na doposażanie naszego kościoła. Bóg za ofiary na KUL,Wydział Teologiczny.
6. Grupa Anonimowych Alkoholików spotyka się w każdy wtorek o godz. 19.00 i jest otwarta na wszystkich, którzy szukają pomocy do życia w trzeźwości.
7. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę śp. Anny Prymas, os. Lecha 72. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.
………………………………………………………………………………………………………………………..

INFORMACJE STAŁE
/LIPIEC I SIERPIEŃ/
A. W lipcu i w sierpniu zmienione godziny odprawiania Mszy św. w niedziele i dni powszednie oraz zmienione godziny urzędowania Biura Parafialnego.
W niedziele wakacyjne nie ma mszy św. o godz. 12.30. W dni powszednie msza św. o godz. 8.00 w poniedziałek, środę i piątek, a o godz.18.00 we wtorek, czwartek i sobotę.
B. Biuro Parafialne: poniedziałek godz. 9.00 do 10.30, czwartek godz. 16.00 do 17.30 i sobota godz. 19.00 do 20.00. Sprawy pilne prosimy załatwiać w godzinach zbliżonych do godziny odprawiania mszy św.
C. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. i w sobotę od godz. 16.00-18.00.

B. Msza św. niedzielna w godzinach późniejszych w najbliższych parafiach: Parafia Pierwszych Polskich Męczenników, os. Tysiąclecia – godz. 20.00 i Parafia św. Łukasza, os. Rusa – godz. 20.30
C. Prosimy o podawanie intencji mszalnych, uprzednio zarezerwowanych, na lipiec i sierpień. Można to uczynić w niedzielę, po mszy św., w zakrystii.
D. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. i w sobotę od godz. 16.00-18.00.