13 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XIII ZWYKŁA
28 czerwca 2020 r.
1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – uroczystość św. app. Piotra i Pawła, wtorek – św. Męczenników Kościoła Rzymskiego, piątek – św. Tomasza ap., sobota – św. Elżbiety.
2. Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Patronów Bazyliki Archikatedralnej celebrowana będzie w dniach 28 i 29 czerwca br. W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w dniu 29 czerwca 2020 roku suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 1000. Przewodniczyć jej będzie Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo. Podczas uroczystej celebracji nieszporów, dnia 28 czerwca 2020 roku (niedziela) o godz. 1700 Ksiądz Arcybiskup dokona, już tradycyjnie, wręczenia nagród „Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis” oraz wręczy krzyże młodzieży wyjeżdżającej na letnie doświadczenia misyjne. Zapraszamy na uroczystości do świątyni, która nazywana jest tradycyjnie „Matką Kościołów diecezji”.
3. W lipcu i sierpniu (plan ogólny) zmienione godziny odprawiania Mszy św. w dni powszednie i niedziele oraz zmienione godziny urzędowania Biura Parafialnego. W niedziele wakacyjne nie ma mszy św. o godz. 12.30. Msza św. o godz. 8.00: w poniedziałki, środy i piątki, a o godz.18.00 we wtorki, czwartki i soboty. Biuro Parafialne: poniedziałek rano od godz. 9.00 do 10.30, w czwartek po południu godz. 16.00 do 17.30, sobota godz. 19.00 do 20.00. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. i w sobotę od godz. 16.00 -18.00.
4. Ale w tym tygodniu msza św. i biuro jeszcze według normalnego porządku.
5. W tym tygodniu: I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. W związku z tym w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu: od godz. 17.00 do 18.00. Uczestniczących w duchowej adopcji zapraszamy na różaniec o godz. 17.15 w intencji obrony życia ludzkiego. Po Mszy św. wieczornej adoracja do godz. 21.00 w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek msza św. o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź św. w piątek od godz. 16.00 do 18.00, w sobotę od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę różaniec fatimski o godz. 7.15, msza św. o godz. 8.00 i zawierzenie Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Odwiedziny chorych z sakramentami św. w piątek i sobotę według stałego planu. Nowe zgłoszenia w zakrystii.
6. Tegoroczna Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała formę „sztafety” księży, którzy każdego dnia będą dojeżdżać na konkretny odcinek trasy, a po jego przejściu wrócą do swoich parafii. Jednocześnie w dniach od 6 do 15 lipca br., zapraszamy na Pielgrzymkę Duchową, która przebiegać będzie w kościołach stacyjnych w Poznaniu według planu wywieszonego na tablicy ogłoszeń i zamieszczonego na archidiecezjalnej i parafialnej stronie internetowej.
7. Bierzmowanie w naszej Parafii odbędzie się podczas wizytacji kanonicznej, w dniu 4 listopada br. na mszy św. o godz. 18.00.
8. Czterech ministrantów naszej parafii zostało wczoraj w Katedrze pobłogosławionych do funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Gratulujemy im oraz życzymy radości i pilności w czytaniu Słowa Bożego.
9. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła, w soboty o godz. 9.00. Pandemia onieśmieliła chętnych do pomocy. Zapraszamy do wznowienia posługi i zapraszamy nowe osoby.
10. Módlmy się za zmarłych Parafian. Za śp. Kazimierza Tafelskiego, os. Lecha 66, śp. Jerzego Judkowiaka, os. Lecha 33 i śp. Stefana Jeziernego, os. Lecha 74 (msza św. pogrzebowa w środę o godz. 10.30). Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.


LIPIEC I SIERPIEŃ


W niedziele wakacyjne nie ma mszy św. o godz. 12.30.


W dni powszednie
Msza św. o godz. 8.00 w poniedziałek, środę i piątek
o godz.18.00 we wtorek, czwartek i sobotę.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
w środę o godz. 8.00.
Różaniec do Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci
i Nowenna do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30.


Biuro Parafialne: poniedziałek godz. 9.00 do 10.30,
czwartek godz. 16.00 do 17.30,
sobota godz. 19.00 do 20.00.

Spowiedź św. pół godziny przed mszą św. i w sobotę od godz. 16.00 -18.00.


Msza św. niedzielna w godzinach późniejszych w najbliższych parafiach.
Parafia Pierwszych Polskich Męczenników, os. Tysiąclecia – godz. 20.00,
Parafia św. Łukasza, os. Rusa – godz. 20.30