12 Niedziela Zwykła


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XII ZWYKŁA
21 czerwca 2020 r.

1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Paulina z Noli oraz św. mm.Jana Fishera i Tomasza Morea, środa – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, czwartek – NMP Świętogórskiej z Gostynia, piątek – św. Zygmunta Gorazdowskiego, sobota – św. Cyryla Aleksandryjskiego,
2. W środę Krąg Biblijny w salce parafialnej po wieczornej mszy św.
3. Adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy, w czwartek po porannej mszy św. do godz. 10.30.
4. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w czwartek o godz. 19.15. Prosimy, aby pod chórem składać zapisane intencje, które mają być włączone w odprawianą mszę św.
5 . Spotkanie młodzieży naszej parafii w sobotę, o godz. 19.15 w salce parafialnej, wejście z dziedzińca.
6. Mimo trudnych doświadczeń Ksiądz Biskup Szymon Stułkowski zaprasza wszystkich Młodych na ostatnie w tym roku spotkanie modlitewne przy Studni Poznania, aby wspólnie uwielbiać Jezusa Eucharystycznego, dziękować za otrzymane łaski i prosić o Moc Ducha Świętego na nadchodzący czas. Modlitwa Uwielbienia odbędzie się w piątek, 26 czerwca 2020 roku o godz. 20:00 w kościele pw. Bożego Ciała w Poznaniu przy ul. Strzeleckiej 40.
7. Pierwsza Komunia św. kolejnej grupy dzieci odbędzie się w niedzielę 28.6.br. na mszy św. o godz. 14.00. Próba liturgiczna dla tych dzieci w czwartek o godz. 16.00, spowiedź św. w piątek o godz. 16.00. Natomiast spowiedź św. dla dzieci z grupy 12.09.br. odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 14.00, a dla dzieci z 13.09. br. spowiedź św. w sobotę o godz. 15.00.
8. Bóg zapłać Parafianom, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało, którzy udekorowali swoje okna i balkony. Bóg zapłać służbie kościelnej i liturgicznej, grupom duszpasterskim za zaangażowanie. To staranie parafian jest dla większej chwały Bożej i dla podtrzymania uroczystej tradycji Bożego Ciała i oktawy.
9. W lipcu i sierpniu (plan ogólny) zmienione godziny odprawiania Mszy św. w dni powszednie i niedziele oraz zmienione godziny urzędowania Biura Parafialnego. W niedziele wakacyjne nie ma mszy św. o godz. 12.30. Msza św. o godz. 8.00: w poniedziałki, środy i piątki, a o godz.18.00 we wtorki, czwartki i soboty. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.00. Różaniec do Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci i Nowenna do św. Józefa we wtorek o godz. 17.30. Biuro Parafialne: poniedziałek rano godz. 9.00 do 10.30, czwartek po południu godz. 16.00 do 17.30, sobota godz. 19.00 do 20.00. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. i w sobotę od godz. 16.00 -18.00.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kaplicy przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Ziarno, gazetka parafialna. Ogłoszenie dodatkowe. Praktykujący, pracujący samotny tata szuka w okolicy niedrogiej kawalerki lub małego mieszkania na wynajęcie. Szczegóły w zakrystii.
11. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę śp. Jerzego Judkowiaka, os. Lecha 33. Termin pogrzebu nie jest jeszcze ustalony. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.

DO OGŁOSZEŃ W PARAFIACH
W NIEDZIELĘ 21 CZERWCA 2020 r.


Zapraszamy na niezwykły, międzynarodowy koncert z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, pod patronatem Jego Ekscelencji księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Jego Eminencji księdza kardynała Timothy Dolana, arcybiskupa Nowego Jorku, Jego Eminencji księdza kardynała Stanisława Dziwisza oraz Pana Adriana Kubickiego, konsula generalnego Rzeczypospolitej w Nowym Jorku.

W koncercie wystąpią artyści z 40 krajów świata, w tym z Polski, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Korei, Włoch, Japonii, Tajwanu, Turcji i Szwajcarii. Soliści Metropolitan Opera z Nowego Jorku, soliści Polskiej Opery Narodowej i Polskiego Baletu Narodowego.
W programie muzyka sakralna i klasyczna, składająca się z utworów Schuberta, Mozarta, Verdiego i Moniuszki.

Pierwotnie, koncert miał odbyć się w prestiżowym Lincoln Center w Nowym Jorku, jednak ze względu na epidemię został zrealizowany w wersji on-line.

Emisja online odbędzie się dzisiaj, w niedzielę 21 czerwca, o godz. 20.00 na stronie wydarzenia www.jp2concert.com.
Serdecznie zapraszamy do oglądania!