9 Niedziela Zwykła


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA XI ZWYKŁA
14 czerwca 2020 r.

1. Kalendarz liturgiczny: środa – św. br. Alberta Chmielowskiego, piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, sobota – Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

2. OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. Poniedziałek, wtorek, środa i czwartek: godz. 17.30 – różaniec, godz.18.00 – nieszpory, msza św., Litania do Serca Pana Jezusa i procesja. Prosimy Parafian o ofiarowanie czasu Panu Jezusowi i udział w oktawie. Liczymy na obecność ministrantów i dziewczynek sypiących kwiaty. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 w intencji poszanowania życia, a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 19.15 do godz. 22.00.

3. Spotkanie dzieci, które przystąpią do I Komunii św. 28 czerwca, odbędzie się w środę 17 czerwca o godz. 16.00 w salce parafialne. Dzieci przynoszą koniecznie książeczki do nabożeństwa.

4. W środę po procesji Krąg Biblijny w salce parafialnej.

5. W piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień modlitwy o świętość kapłanów. Centralne uroczystości religijne miasta Poznania w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Jeżycach: o godz. 18.00 msza św. i procesja Eucharystyczna na pl. Mickiewicza. Tam nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W najbliższy piątek nie obowiązuje post. Prosimy o podtrzymanie flagowania mieszkań. Zachęcamy Parafian do wzięcia udziału w uroczystościach ogólnomiejskich. W naszej parafii nie ma procesji.

6. W piątek, 19 dzień miesiąca. W naszej Parafii procesja saletyńska, wynagradzająca, ku czci Matki Bożej z La Salette, po porannej mszy św.

7. Spotkanie młodzieży w piątek, o godz. 19.15 w salce parafialnej, wejście z dziedzińca.

8. Bóg zapłać Parafianom, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało, którzy udekorowali swoje okna i balkony. Bóg zapłać służbie kościelnej i liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiaty, grupom duszpasterskim za zaangażowanie. To staranie parafian jest dla większej chwały Bożej i dla podtrzymania uroczystej tradycji Bożego Ciała i oktawy.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kaplicy przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Ziarno, gazetka parafialna.

10. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę śp. Krystyny Gruszczyńskiej, os. Lech 12. Pogrzeb odbył się w Luboniu. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.