Zesłanie Ducha Świętego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
31 maja 2020 r.
1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – NMP Matki Kościoła, wtorek- św. Marcelina, środa – św. mm. Karola Lwangi i towarzyszy, czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłan, piątek – św. Bonifacego, sobota – św. Norberta.
2. W poniedziałek, II święto Zielonych Świąt, Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na mszę św. o godz.: 8.00 i 18.00.
3. Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy św. porannej i wieczornej.
4. W środę katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. O godz. 14.00 dla grupy z 28 czerwca, o godz. 15.00 dla grupy z 12.09 i o godz. 16.00 dla grupy z 13.9. Spotkanie w salce parafialnej.
5. Krąg Biblijny w środę po wieczornej mszy św. w salce parafialnej.
6. Spotkanie wspólnoty różańcowej w środę po wieczornej mszy św. w kościele.
7. Odpust w naszej Parafii. Ojciec św. Benedykt XVI ustanowił święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, obchodzone w czwartek po Zesłaniu Ducha Świętego. Zatem Odpust w naszej parafii w najbliższy czwartek. Msza św. z kazaniem odpustowym o godz. 8.00 i 18.00. Celebruje ks. Rafał Rybacki.
8. W tym tygodniu: I czwartek, I piątek, i I sobota miesiąca. Adoracja Najświęt¬szego Sakra¬mentu w czwartek przed południem od godz. 8.00 do 10.30 (różaniec w intencji dziecka nienarodzonego) i od 18.00 do 21.00 w intencji powołań. Odwiedziny chorych z sakramentami św. w piątek i sobotę, jednak tylko tych, którzy odnowią pragnienie przyjęcia sakramentów św. Zgłoszenia w zakrystii, Biurze Parafialnym lub telefonicznie. W piątek spowiedź św. od godz.16.00 w salce. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej w sobotę, 6 czerwca, o godz. 7.15. Spotkanie wspólnoty małżeństw w sobotę o godz. 19.15 w kościele.
9. Transmisja mszy św. z naszego kościoła, w przyszła niedzielę tylko o godz. 11.15.
10. Spotkanie w sprawie ołtarzy na Boże Ciało dla wszystkich przygotowujących ołtarze w piątek o godz. 19.00 w salce parafialnej.

11. Zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o 19:00 w salce.

12. W poniedziałek odpust w Parafii Nawiedzenia NMP, suma o godz. 19.00.
13. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca br., będziemy świętować Dzień Dziękczynienia. Zawierzymy się Bożej Opatrzności i będziemy dziękować za odzyskanie niepodległości. Przed kościołem możliwość złożenia ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
14. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. Jest Gość Niedzielny i gazetka parafialna Prosimy dzieci, aby zabierały Ziarno z niedzielną Ewangelią i odczytały ją w rodzinie przed wspólnym posiłkiem, albo w czasie wieczornego pacierza. Ogłoszenia także na parafialnej stronie internetowej.