6 Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA VI WIELKANOCNA
17 maja 2020 r.
1. Kalendarz liturgiczny: środa – św. Bernardyna ze Sieny, czwartek – św. Krzysztofa Magallanesa oraz św. Eugeniusza de Mazenod, piątek – św. Rity z Cascii, niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
2. Zgodnie z najnowszymi zarządzeniami władz państwowych i kościelnych podczas każdej mszy św. może przebywać wewnątrz naszego kościoła jednorazowo maksymalnie do 60 osób. Prosimy jednak, aby zajmować także miejsca na chórze i w kaplicy oraz zachowywać odpowiedni odstęp. Cały czas należy w czasie liturgii mieć zasłonięte usta i noc. Należy je odsłonić jedynie przyjmując Komunię św.
3. Nabożeństwa majowe po porannej mszy św. i o godz. 17.30. Środowa nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy razem z majowym nabożeństwem.
4. W poniedziałek, wtorek i środę kwartalne dni modlitwy o dobre urodzaje i za kraje głodujące. We wtorek po mszy św. porannej procesja błagalna i litania do Świętych.
5. Parafia organizuje internetowe rekolekcje przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego transmitowane przez parafialną stronę na Facebooku: www.facebook.com/parafiachnk. Poprowadzi je ks. Michał Tomiak, duszpasterz akademicki parafii św. Rocha w Poznaniu. Rekolekcje (nauka, czuwanie, różaniec) odbędą się w dniach 28-30 maja o godz. 19:30. Zapraszamy na nie szczególnie młodzież przygotowującą się bierzmowania i rodziców dzieci komunijnych.
6. Rocznica I Komunii św. w poniedziałek 1 czerwca na mszy św. o godz. 19.15. Zebranie rodziców tych dzieci w poniedziałek 25 maja, o godz. 19.00 w kościele.
7. Podtrzymujemy transmitowanie parafialnych mszy św. niedzielnych o godz. 9:30 i 11:15 www.facebook.com/parafiachnk. Ponadto na parafialnym Facebooku przygotowujemy specjalne nagrania dla dzieci ze słowem do niedzielnej Ewangelii (nagrania ukazują się w sobotę o 18:00 przed daną niedzielą).
8. Trwa czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Pomimo utrudnień przynaglamy, aby nie zaniedbać tego obowiązku. Okazja do spowiedzi św.: od poniedziałku do wtorku pół godziny przed poranną mszą św. oraz po mszy św. wieczornej do godz. 19.30, a od środy do piątku pół godziny przed poranną i wieczorną mszą św.; w sobotę pół godziny przed poranną mszą św. oraz od godz. 16.00 do 18.00; w niedzielę przed mszami św. z wyjątkiem mszy św. wieczornej. Spowiedź św. w salce parafialnej, wejście z dziedzińca, z oczekiwaniem na zewnątrz.
9. Dzisiaj, przed kościołem, możliwość złożenia ofiary na nasze seminarium.
10. Bóg zapłać za ofiary na daninę diecezjalną i utrzymanie naszego kościoła
11. Koncert z okazji stulecia urodzin Jana Pawła II w poniedziałek, 18.05. o godz. 18.00 w TVP1 i PR Program 1. Msza św. o 7.00 z Łagiewnik w poniedziałek w TVP1 o godz. 7.00. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Egzorcysta i gazetka parafialna.
12. Módlmy się za zmarłych Parafian. Za duszę śp. Kazimierza Myszkiewicza, os. Lecha 17, śp. Zofii Batura, os. Lecha 127 (pogrzeb odbył się w Ostrorogu), śp. Czesławy Narankiewicz, os. Lecha 61, śp. Jana Szwarca, os. Lecha 128 ( msza św. i pogrzeb na Starołęce we wtorek o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek raz zmarłym dać Panie.