4 Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA IV WIELKANOCNA
3 maja 2020 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
poniedziałek – św. Floriana,
wtorek – św. Stanisława Kaźmierczyka,
środa – app. Filipa i Jakuba,
piątek – św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji.


2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Przeżywamy nabożeństwa rozważając życie Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, także jako dziękczynienie za zeszłoroczne Nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskim Wizerunku, oraz uproszenia ustąpienia pandemii i z prośba o deszcz. Środowa nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w razem z majowym nabożeństwem.


3. W piątek, 8 maja, w uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika. Nie obowiązuje post.


4. W naszym kościele może przebywać do 40 osób. W niedzielę, na mszy św. o godz. 11.15, 12.30 i 18.00, są jeszcze wolne miejsca. Uczestnicząc należy zasłaniać drogi oddechowe, odsłaniając je jedynie przed przyjęciem komunii św. Prosimy rozsiadać się na całej przestrzeni kościoła: nawa, podcienia, chór i kaplica.


5. Bóg zapłać za ofiary na daninę diecezjalną i utrzymanie naszego kościoła.

6. Zapraszamy na parafialnego Facebooka: http://www.facebook.com/parafiachnk Przygotowujemy specjalne nagrania dla dzieci. W każdą sobotę od 18:00 dostępne słowo na niedzielę z piosenką i wyzwaniem na kolejny tydzień. Poza tym dzieci znajdą inne skierowane do nich nagrania w ciągu tygodnia.


7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki (z modlitewnikiem na maj), Gość Niedzielny, Ziarno (dorośli zabierają dla dzieci zwłaszcza pierwszokomunijnych). Słuchaj na antenie i w internecie Dobrego Radia „Emaus” – www.radioemaus.pl.


8. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę śp. Tadeusza Nowickiego, os. Lecha 87 ) msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 10.00 i pogrzeb o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Bluszczowej) oraz za duszę śp. Zofii Dzięcioł (msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.