Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

3 Niedziela Wielkanocna


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA III WIELKANOCNA
26 kwietnia 2020 r.
1. Kalendarz liturgiczny: wtorek – św. Ludwika M. Grignion de Montfort oraz Piotra Chanela, środa – św. Katarzyny ze Sieny patronki Europy, piątek – św. Józefa Rzemieślnika, sobota – NMP Królowej Polski.
2. W związku z zagrożeniem suszą, której konsekwencje mogą być bardzo dotkliwe dla życia społecznego, Ksiądz Arcybiskup wzywa wszystkich wiernych do wytrwałej i żarliwej modlitwy błagalnej o deszcz. Ufamy, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby. Nowenna o uproszenie deszczu, przez dziewięć dni począwszy od 25 kwietnia aż do 3 maja br. W ramach nowenny należy do codziennego różańca o ustanie epidemii dołączyć intencję o deszcz, a na koniec odmówić modlitwę o urodzaje i odśpiewać Suplikacje. Tekst modlitwy jest na parafialnej stronie internetowej lub można zabrać go ze stolika pod chórem.
3. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30. Będziemy je przeżywać jako podziękowanie Matce Bożej za jej ubiegłoroczne Nawiedzenie w Jasnogórskim Wizerunku w naszej parafii. Środowa nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w razem z majowym nabożeństwem.
4. W piątek, 1 maja, można skorzystać z dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, pod zwykłymi warunkami. Lepiej jednak pościć w intencji odwrócenia klęsk.
5. W tym roku uroczystość Matki Bożej Królowej Polski będziemy obchodzić w sobotę, 2 maja. Msza św. w tę wielką uroczystość o godz. 8.00 i 9.30 i 11.15. Wieczorem msza św. już z niedzieli.
6. W związku z trwającą epidemią obowiązuje wcześniej wydana dyspensa od obowiązku uczestnictwa we mszy św. niedzielnej i świątecznej. W naszym kościele może uczestniczyć we mszy św. do 40 osób. Komunia św. poza mszą św. dla osób nie mieszczących się w limicie: w sobotę o godz. 20.00 w niedzielę o godz. 13.30. Spowiedź św. w salce parafialnej (wejście z dziedzińca) z oczekiwaniem na zewnątrz, pół godziny przed mszą św. odprawianą o godz. 8.00 i 18.00 i w sobotę od godz. 16.00 do 18.00. Można prosić o spowiedź św. również po mszy św. Transmisja mszy św. niedzielnej 9:30 i 11:15. Dostęp przez stronę: www.facebook.com/parafiachnk (z transmisji można korzystać nie mając konta na Facebooku – wystarczy wejść w podany link). Kościół w ciągu dnia otwarty.
7. Spotkanie różańcowe w środę po wieczornej mszy św. w kościele, do 40 osób.
8. W tym tygodniu: I czwartek, I piątek, i I sobota miesiąca. Adoracja Najświęt¬szego Sakra¬mentu w czwartek przed południem od godz. 8.00 do 10.30 (różaniec w intencji dziecka nienarodzonego) i od 18.00 do 20.00 w intencji powołań. Nie wznawiamy jeszcze odwiedzin chorych z sakramentami św. W piątek spowiedź św. od godz. 17.00 w salce. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej w sobotę, 2 maja, o godz. 7.15 Spotkanie wspólnoty małżeństw w sobotę o godz. 19.15 w kościele.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy zakrystii: Gość Niedzielny, Ziarno (dla dzieci zabierają odrośli), Egzorcysta. Od przyszłej niedzieli Przewodnik Katolicki.
10. Bóg zapłać za ofiary na daninę diecezjalną i utrzymanie naszego kościoła.
11. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę śp. Lechosława Walkowiaka, os. Lecha 19 (msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.