Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

3 Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA III WIELKIEGO POSTU
15 marca 2020 r.


1. Dodatkowa msza św. w niedziele, do 29 marca, o godz. 15.30. Obowiązuje limit obecności do 50 osób. Zachęcamy Parafian do:
-pozostawania w domu,
-korzystania z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy św.,
-korzystania z transmisji mszy św. telewizyjnej lub radiowej,
-podjęcia modlitwy różańcowej zwłaszcza o godz. o godz. 20.30 w intencji chorych i usługujących chorym oraz wszystkich zabiegających o dobro społeczne
-podjęcia postu w intencji wygaśnięcia epidemii

2. W czwartek Uroczystość św. Józefa. W naszej Parafii całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do godz. 24.00. Nie można zlekceważyć parafialnego dnia uroczystej czci oddawanej Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. W tym trudnym czasie zachęcamy do indywidualnej, błagalnej adoracji. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 11.00 do 12.00, od godz. 16.00 do 17.45 i od 19.00 do 20.00. Możliwość przystąpienia do komunii św. poza mszą św. w czwartek o godz. 12.00, 15.00 i 20.00.

3. Rekolekcje szkolne odwołane.

4. Krąg Biblijny i wszystkie inne spotkania duszpasterskie odwołane.

5. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców odwołane. Niech dzieci przygotowując się do I spowiedzi św. uczą się czytać, z książeczki do nabożeństwa, pytań do rachunku sumienia oraz czytać modlitw przed i po spowiedzi św.

6. DROGA KRZYŻOWA i GORZKIE ŻALE odwołane.

7. Prosimy zgłaszać chorych i starszych parafian do Komunii św. wielkanocnej

8. W czasie Wielkiego Postu składamy ofiary na daninę diecezjalną, która przeznaczona jest na utrzymanie: Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów, Muzeum, Archiwum Archidiecezjalnego, Katedry, Kurii Metropolitalnej i Caritas. Koperty na daninę diecezjalną można otrzymać przy zakrystii.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Nasza Droga, Miłujcie się, gazetka parafialna i pocztówki z religijnymi motywami wielkanocnymi.