Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

2 Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela II Wielkiego Postu
8 marca 2020 r.
1. DROGA KRZYŻOWA w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci godz. 16.30, dla do-rosłych godz. 17.30, ulicami osiedla o godz. 19.00 ( w tym tygodniu od wejścia nr 13, przynosimy świece lub znicze). GORZKIE ŻALE w niedziele WP o godz. 15.30.
2. Zapraszamy na krąg biblijny w środę o godz. 19.00 w salce parafialnej.
3. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych, przygotowujące do I spowiedzi św. w czwartek, 12 marca o godz. 15.45 i 16.45. Dzieci przynoszą książeczkę i obrazek.
4. W najbliższą sobotę czterech ministrantów naszej parafii zostanie ustanowionych lektorami. Uroczystość w Katedrze o godz. 14:00. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
5. Rozpoczynamy przygotowanie do Triduum Paschalnego w naszej parafii. Zapraszamy do zespołu. Kontakt e-mailowy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
6. Młodzież od 7 klasy SP zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek na godz. 19:00 do salki przy kościele (wejście z dziedzińca). Zapraszamy też młodzież na wyjazd integracyjny do Mościenicy k. Kórnika w dniach 20-22 marca. Wyjazd w piątek wieczór, powrót w niedzielę przed południem. Koszt 40 zł. Zapisy u ks. wikariusza.
7. Zapraszamy dzieci na próbę śpiewu w czasie mszy św. Próba w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 w salki parafialnej, wejście z dziedzińca.
8. Prosimy zgłaszać chorych i starszych parafian do komunii św. wielkanocnej, na sobotę przed Niedzielą Palmową.
9. Okazja do spowiedzi św. w soboty od godz. 16.00 do 17.45. Już trwa czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej
10. Parafia organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę jako dziękczynienie za ubiegłoroczne Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej. Termin sobota/niedziela 30/31 maja. Koszt 145 zł. Cena zawiera przejazd autokarem, ubezpieczenie, nocleg w Domu Pielgrzyma i śniadanie w niedzielę. Zapisy w zakrystii.
11. Duchowa adopcja dziecka nienarodzonego. W niedzielę 22 marca na mszy św. o godz. 9.30, grupa parafian podejmie modlitwę duchowej adopcji dziecka nienarodzonego. Podjęcie modlitwy w tej intencji i dołączenie do grupy modlitewnej można zadeklarować w tygodniu po mszy św. i w najbliższe niedziele przed mszą św. o godz. 9.30.
12. Bóg zapłać za ofiarowaną żywności dla potrzebujących. Wydawanie żywności we wtorek od godz. 17.00 w salce. Bóg zapłać za ofiary na misje, składane po mszy św.
13. Bóg zapłać za ofiary złożone na dalsze wyposażanie naszego kościoła. W Wielkim Poście składamy ofiary na daninę diecezjalną, która jest przeznaczona na utrzymanie centralnych instytucji diecezjalnych tzn. Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów, Muzeum i Archiwum, Katedry, Kurii Metropolitalnej i na Caritas. Koperty na daninę diecezjalną z żółtą kartką na cele parafialne można odbierać przy zakrystii.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Przy zakrystii: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Nasza Droga, Ola i Jaś, Miłujcie się, Egzorcysta i gazetka parafialna.
12. Módlmy się za zmarłych parafian. Za śp. Wandę Stefaniak, os. Lecha 19, śp. Mariannę Jóźwik, os. Lecha 128, przeżyła 102 lata i śp. Henrykę Kubicką, os. Lecha 25 (msza św. pogrzebowa w poniedziałek, 16 marca, o godz. 10.00). Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.