Przeczytaj najnowsze ogłoszenia parafialne!

5 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA V ZWYKŁA
9 lutego 2020 r.
1. Kalendarz liturgiczny:
poniedziałek – św. Scholastyki
wtorek – Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes,
piątek – św. Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy.

2. W tym tygodniu dobiegły końca odwiedziny duszpasterskie w rodzinach. Bóg zapłać Parafianom, którzy przyjmując księdza w swoim domu podjęli wspólną modlitwę w rodzinie i okazali zainteresowanie życiem parafii.

3. W związku z zakończeniem kolędy msza św. w tygodniu o godz. 8.00 i 18.00. Biuro Parafialne czynne w poniedziałek o godz. 16.00 do 17.30, w czwartek od 9.00 do 10.30 i w sobotę od godz. 19.00 do 20.00.

4. Bóg zapłać za pomoc w rozbieraniu choinek i uporządkowaniu kościoła, licznej w tym roku, grupie parafian.

5. We wtorek wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy chorych, cierpiących i posługujących im, na uroczystą Mszę św. z błogosławieństwem na wzór Lourdes, którą odprawi Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek, w niedzielę, 16 lutego o godz. 13.30 w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu przy ul. Głogowskiej. Po Mszy św. odbędzie się koncert w domu katolickim. W naszej parafii msza św. w intencji chorych z udzielaniem Sakramentu Chorych zostanie odprawiona w czasie rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w Środę Popielcową i potrwają do I Niedzieli Wielkiego Postu.

6. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. W Przewodniku Katolickim artykuły Chorzy nie idą sami oraz Kurcząca się Polska Jest Mały Przewodnik Katolicki (dla dzieci), Nasza Droga (dwutygodnik dla młodzieży). Gość Niedzielny, Ziarno i gazetka parafialna.

7. Módlmy się za zmarłych parafian. Za duszę śp. Barbary Czypickiej, os. Lecha 128. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.